Chłopak zjadł trzy kapsułki do prania. Oto, co stało się z jego płucami

Chłopak zjadł trzy kapsułki do prania. Oto, co stało się z jego płucami
Źródło zdjęć: © youtube.com
Arkadiusz Stando

31.01.2018 11:31, aktual.: 02.02.2018 11:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jest ofiara modnego wśród nastolatków trendu na "challenge". To 17-letni chłopak. Jego matka znalazła go leżącego na podłodze z niebieskimi ustami wypełnionymi pianą. Tabletki, które zjadł, uszkodziły jego płuca.

Na szczęście chłopak szybko trafił do szpitala, gdzie udało się uratować mu życie. Ale tabletki mogły uszkodzić jego płuca do końca życia. Jeden z youtuberów, dr Bernard, kryjący się pod pseudonimem Chubbyemu, wyjaśnił w swoim filmiku, co właściwie się stało.

Dr Bernard wyjaśnia, że chłopak chciał "doświadczyć wspaniałego smaku tabletki do prania", aby stać się gwiazdą internetu. Co było dalej? 17-latek natychmiast poczuł pieczenie w nosie i okrutne ukłucie na języku, po którym nastąpiły odruchy wymiotne. Kiedy do tego doszło, zaczął kaszleć, a część detergentu spłynęła mu po gardle do dróg oddechowych.

Chłopak szybko trafił do szpitala. Cierpiał na uszkodzenie przełyku przez substancję żrącą. Jak wyjaśnia dr Bernard, płyn z tabletki może być "co najmniej 100 tys. razy bardziej zasadowy od ludzkiej krwi" - nie jest więc to coś, co chcemy wprowadzać do swojego organizmu.

Obraz
© youtube.com

Kontakt detergentu z przełykiem powoduje obumarcie tkanki i zamianę jej w płynną substancję, która rozchodzi się dalej po organizmie. Czyli mówiąc wprost - tkanka przełyku ulega rozpadowi. Wszystko to dzieje się w ułamku sekundy. Doprowadziło to do uszkodzenia tchawicy, co utrudniło oddychanie. Bez natychmiastowej reakcji lekarzy, 17-latek by umarł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (331)