Chiny oskarżone o tuszowanie pandemii COVID-19. Jest pozew na 6 bilionów dolarów

Chiny oskarżone o tuszowanie pandemii COVID-19. Jest pozew na 6 bilionów dolarów

Chiny oskarżone o tuszowanie pandemii COVID-19. Jest pozew na 6 bilionów dolarów
Źródło zdjęć: © Getty Images
22.04.2020 21:34, aktualizacja: 23.04.2020 08:17

Grupa dziesięciu tysięcy osób złożyła pozew zbiorowy przeciwko Chińskiej Partii Komunistycznej. Żądają 6 bilionów dolarów reperacji i oskarżają Chiny o tuszowanie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Nie są jedyni.

Kancelaria Berman Law Group z Florydy zebrała podpisy ponad dziesięciu tysięcy osób, które domagają się pociągnięcia Chin do odpowiedzialności finansowej za sytuację związaną z wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Pozew oskarża Chiny o posiadanie wiedzy o koronawirusie przy jednoczesnym niepoinformowaniu innych państw o niebezpieczeństwie. Jeremy Alters, główny strateg Berman Law Group, wierzy, iż szanse powodzenia tego pozwu są wysokie.

Co ciekawe, pozwów zaczęło napływać więcej. Stan Missouri jako pierwszy stan w USA złożył pozew przeciwko chińskiemu rządowi, który przyczynił się do ogromnych strat w tym regionie Stanów Zjednoczonych. Także tutaj jednym z oskarżeń, jakie padły w pozwie było ukrywanie wybuchu epidemii, jak również przesyłanie wadliwej odzieży ochronnej.

Washington Post nazwał tego typu pozwy najnowszym "konserwatywnym gambitem" z racji, że za inicjatywy te odpowiadają członkowie Partii Republikańskich.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)