Chiny oskarżają USA o cyberataki na swoje strony internetowe

Chiny oskarżają USA o cyberataki na swoje strony internetowe

Chiny oskarżają USA o cyberataki na swoje strony internetowe
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
01.03.2013 13:00

Niektórzy jednak mają poczucie humoru. Na przykład tacy Chińczycy. Co prawda jest ono dość specyficzne, ale jednak. W odpowiedzi na ostatni raport firmy Mandiant, która połączyła cyberataki na USA z jednostką numer 61398 Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, chińskie Ministerstwo Obrony oskarżyło Stany o ataki na swoje strony.

- (…) _ chińskie strony wojskowe muszą mierzyć się z poważnym zagrożeniem ze strony hackerów od czasu swojego powstania. W ostatnich latach liczba ataków stale wzrasta _ - mówi rzecznik chińskiego Ministerstwa Obronty Geng Yansheng. - _ Opierając się na adresach IP, strony Ministerstwa Obrony oraz China Military Online były w roku 2012 atakowane średnio 144 000 z zagranicy, z czego 62,9 procent cyberataków pochodziło z USA. _ (…) _ Mamy nadzieję, że Stany mogą to wyjaśnić. _

Nie chodzi o to, że Amerykanie nie próbują szpiegować Chińczyków. Skoro napisali Stuxnet, by atakować Iran, dlaczego nie mieliby prowadzić w internecie podjazdowej wojny z Chinami?

Interesujące jest natomiast chińskie odwracanie kota ogonem, zwłaszcza w kontekście doniesień medialnych o chińskim cyberwojsku atakującym amerykańską infrastrukturę oraz tego, że władze ChRL kategorycznie im zaprzeczają. Ale jeszcze bardziej interesujący jest ton, w jakim rzecznik chińskiego ministerstwa obrony wypowiadał się na ten temat –. dużo bardziej stanowczy niż uspokajająca reakcja USA na doniesienia Mandiant.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Nokia pokazała telefon za 15 euro

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)