Chiny. Bombowiec przyszłości gotowy? To odpowiedź na amerykański B-21 Raider

Chiny. Bombowiec przyszłości gotowy? To odpowiedź na amerykański B-21 Raider

Chiny zaprezentowały bombowiec przyszłości? Nowy film trafił do sieci
Chiny zaprezentowały bombowiec przyszłości? Nowy film trafił do sieci
Źródło zdjęć: © YouTube
08.01.2021 08:38, aktualizacja: 03.03.2022 03:54

Chiny zaprezentowały film zachęcający młodzież do wstępowania do Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. Choć główną rolę odegrały w nim myśliwce J-20, uwagę ekspertów zwrócił tajemniczy samolot przykryty plandeką. Być może to bombowiec przyszłości H-20.

Nowy film zachęcający młodzież do wstępowania do Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej wywołał niemałe poruszenie wśród komentatorów na całym świecie. W materiale wideo możemy zobaczyć tajemniczy samolot. Zdaniem ekspertów to H-20 - zapowiadany od dawna bombowiec przyszłości i tamtejsza odpowiedź na amerykański samolot bombowy B-21 Raider.

Specjaliści zauważają, że jeżeli maszyna, która na wideo jest przykryta plandeką, a następnie odbija się na szybie hełmu lotniczego, jest w rzeczywistości bombowcem H-20, to przypomina ona swoim wyglądem amerykański samolot B-2 Spirit.

H-20, występujący w formie latającego skrzydła, ma być pierwszym dedykowanym bombowcem strategicznym opracowanym przez Chiny. Jego zasięg określany jest na 12 tysięcy kilometrów. Poddźwiękowa maszyna o obniżonej wykrywalności ma być zdolna do przenoszenia uzbrojenia o masie nawet 20 ton. Poniżej można zobaczyć wideo, na którym zdaniem wielu ekspertów, pojawił się chiński samolot przyszłości.

Chińskie media podkreślają, że zaprezentowanie H-20 może wywołać nerwową reakcję sąsiadów i w dużej mierze przyczyni się do zmiany układu sił w regionie. Nowe maszyny mają mieć bowiem dwukrotnie większy zasięg od używanych obecnie bombowców H-6.

Specjaliści zaznaczają, że bombowce przyszłości w liczbie kilkudziesięciu sztuk mogą również doprowadzić do radykalnej zmiany układu sił między Chinami a Stanami Zjednoczonymi. H-20 może być odpowiedzią na B-21 Raider - amerykański samolot bombowy o obniżonej wykrywalności opracowywany przez Northrop Grumman dla sił powietrznych USA w ramach programu Long Range Strike Bomber.

Oprócz tajemniczego samolotu, w materiale wideo zaprezentowano także myśliwce 5. generacji J-20.

Zagłosuj w plebiscycie Imperatory WP i wygraj 5 000 złotych.

Imperatory WP
Imperatory WP© WP
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (476)