Chiny. Bombowiec przyszłości gotowy? To odpowiedź na amerykański B-21 Raider

Chiny. Bombowiec przyszłości gotowy? To odpowiedź na amerykański B‑21 Raider

Chiny zaprezentowały bombowiec przyszłości? Nowy film trafił do sieci
Chiny zaprezentowały bombowiec przyszłości? Nowy film trafił do sieci
Źródło zdjęć: © YouTube
08.01.2021 08:38, aktualizacja: 03.03.2022 03:54

Chiny zaprezentowały film zachęcający młodzież do wstępowania do Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. Choć główną rolę odegrały w nim myśliwce J-20, uwagę ekspertów zwrócił tajemniczy samolot przykryty plandeką. Być może to bombowiec przyszłości H-20.

Nowy film zachęcający młodzież do wstępowania do Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej wywołał niemałe poruszenie wśród komentatorów na całym świecie. W materiale wideo możemy zobaczyć tajemniczy samolot. Zdaniem ekspertów to H-20 - zapowiadany od dawna bombowiec przyszłości i tamtejsza odpowiedź na amerykański samolot bombowy B-21 Raider.

Specjaliści zauważają, że jeżeli maszyna, która na wideo jest przykryta plandeką, a następnie odbija się na szybie hełmu lotniczego, jest w rzeczywistości bombowcem H-20, to przypomina ona swoim wyglądem amerykański samolot B-2 Spirit.

H-20, występujący w formie latającego skrzydła, ma być pierwszym dedykowanym bombowcem strategicznym opracowanym przez Chiny. Jego zasięg określany jest na 12 tysięcy kilometrów. Poddźwiękowa maszyna o obniżonej wykrywalności ma być zdolna do przenoszenia uzbrojenia o masie nawet 20 ton. Poniżej można zobaczyć wideo, na którym zdaniem wielu ekspertów, pojawił się chiński samolot przyszłości.

Chińskie media podkreślają, że zaprezentowanie H-20 może wywołać nerwową reakcję sąsiadów i w dużej mierze przyczyni się do zmiany układu sił w regionie. Nowe maszyny mają mieć bowiem dwukrotnie większy zasięg od używanych obecnie bombowców H-6.

Specjaliści zaznaczają, że bombowce przyszłości w liczbie kilkudziesięciu sztuk mogą również doprowadzić do radykalnej zmiany układu sił między Chinami a Stanami Zjednoczonymi. H-20 może być odpowiedzią na B-21 Raider - amerykański samolot bombowy o obniżonej wykrywalności opracowywany przez Northrop Grumman dla sił powietrznych USA w ramach programu Long Range Strike Bomber.

Oprócz tajemniczego samolotu, w materiale wideo zaprezentowano także myśliwce 5. generacji J-20.

Zagłosuj w plebiscycie Imperatory WP i wygraj 5 000 złotych.

Imperatory WP
Imperatory WP© WP
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (477)