Chińskie drony walczą z zanieczyszczeniem środowiska

Chińskie drony walczą z zanieczyszczeniem środowiska05.07.2014 11:21
Chińskie drony walczą z zanieczyszczeniem środowiska
Źródło zdjęć: © chip.pl

Chiny testują drony w roli maszyn do walki z zanieczyszczeniem powietrza. Jak na razie władze korzystają z 11 bezzałogowych maszyn i wykorzystują je do wykrywania nocnej aktywności fabryk, która w niektórych regionach kraju jest zakazana.

Jeśli fabryka działa w nocy, to emituje też zanieczyszczenia. Chińskie prawo zabrania takiej nocnej aktywności, jednak do niedawna chińskie władze miały spory problem z wykrywaniem jej. Drony nie mają. 11 maszyn wyposażonych w kamery podczerwieni jest w stanie patrolować teren o powierzchni 20 tysięcy kilometrów kwadratowych w wysoce zindustrializowanych prowincjach Hebei i Shanxi.

Nowa metoda przynosi skutki - dzięki dronom, 64 firmy zostały oskarżone o nieprzestrzeganie prawa. Nie jest to pierwsze podejście Chin, jeśli chodzi o wykorzystanie dronów do walki z zanieczyszczeniem środowiska. Chiny ostro pracują nad zmniejszeniem poziomu zanieczyszczenia środowiska - władza chce, aby do 2030 poziom zanieczyszczenia powietrza spadł do granic bezpiecznych limitów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: KitKat nie tylko dla najbogatszych

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)