Chiński robot został lekarzem. Zdał egzaminy lepiej od wielu ludzi

Chiński robot został lekarzem. Zdał egzaminy lepiej od wielu ludzi
Źródło zdjęć: © youtube.com
Arkadiusz Stando

29.11.2017 15:07, aktual.: 26.02.2019 11:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chiński robot ze sztuczną inteligencją, Xiaoyi, podszedł do państwowych egzaminów i je zdał. I to z niebywałym wynikiem, uzyskał 456 punktów, 96 powyżej wymaganego progu.

Xiaoyi jest najlepszym przykładem tego ile Chiny inwestują w rozwój sztucznej inteligencji. Robot został zaprojektowany przez firmę iFlytek Co., Ltd. Jego pierwotnym zadaniem było zbieranie i analizowanie informacji o pacjentach. Teraz udowodnili, że Xiaoyi posiada wystarczającą wiedzę medyczną żeby zostać licencjonowanym lekarzem.

Chińska gazeta China Daily uważa, że firma zawdzięcza swój sukces rządowym naciskom na rozwój sztucznej inteligencji we wszelkich sektorach. Dzięki temu Chinczycy wyprzedzają Stany Zjednoczone w badaniach nad sztuczną inteligencją. Spekuluje się, że do 2030 roku staną się absolutnym liderem światowym.

iFlytek planuje wysłać swojego robota do pracy. "Oficjalnie uruchomimy robota w marcu 2018 roku. Jego celem nie jest zastąpienie lekarzy. Zamiast tego ma pomagać w promowaniu współpracy między ludźmi i maszynami, tak aby zwiększyć wydajność" - mówi Liu Qingfeng z iFlytek w wywiadzie dla China Daily.

Firma informuje, że będzie dalej rozwijać umiejętności robota. Szczególnie skupiają się na przygotowaniu go do leczenia nowotworów.

Póki co lekarze nie muszą się martwić o utratę zatrudnienia. Do pełnego zautomatyzowania medycyny jeszcze długa droga przed ludzkością. Na razie dąży się tylko do ułatwienia pracy lekarzy dzięki precyzyjnemu działaniu robotów.

Szukasz inspiracji zakupowych i nie chcesz przepłacać? Sprawdź stronę eMAG.pl kody rabatowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)