Chińska "armia" użytkowników telefonów

Chińska "armia" użytkowników telefonów

Chińska "armia" użytkowników telefonów
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
26.05.2011 13:22

Liczba osób korzystających z telefonów komórkowych w Państwie Środka wzrosła o 41,39 mln w ciągu pierwszego kwartału tego roku do łącznej liczby 900,39 mln, czyli niemal dwóch trzecich populacji kraju

Liczba osób korzystających z telefonów komórkowych w Państwie Środka wzrosła o 41,39 mln w ciągu pierwszego kwartału tego roku do łącznej liczby 900,39 mln, czyli niemal dwóch trzecich populacji kraju - podało Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacji.

Popularność telefonów komórkowych rośnie w Chinach od wielu lat głównie ze względu na niskie ceny urządzeń jak i cen rozmów. W 200. roku z telefonów komórkowych korzystało w Chinach 565 milionów osób - jak wynika z danych rządowych.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Chiński przemysł telekomunikacyjny zanotował 9,4 proc. wzrostu w porównaniu z ubiegłym rokiem, a przychód w pierwszych miesiącach tego roku osiągnął 308,3. mld juanów (47,44 mld dolarów) - wynika z danych ministerstwa.

Wciąż rośnie liczba chińskich internautów. Ministerstwo ogłosiło w ubiegłym tygodniu, że ich liczba wynosi 477 milionów i jest to o 20 milionów więcej niż pod koniec ubiegłego roku.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)