Chińczycy pokazali nowy prototyp drona. Wygląda jak klon dwóch amerykańskich maszyn

Chińczycy pokazali nowy prototyp drona. Wygląda jak klon dwóch amerykańskich maszyn17.12.2018 15:42
Chińczycy pokazali nowy prototyp drona. Wygląda jak klon dwóch amerykańskich maszyn
Źródło zdjęć: © Twitter | Alert5

"Chiński RQ-170" został zaprezentowany podczas największych targów lotniczych w Chinach. Już na pierwszy rzut oka wygląda na wierną kopię drona X-47B, zaawansowanej maszyny firmy Northrop Grumman. A może jak RQ-170?

Najnowszy model chińskiego drona zbudowanego w technice "stealth" został zaprezentowany podczas China International Aviation & Aerospace Exhibition and Airshow. Impreza odbyła się w mieście Zhuhai, gdzie niedawno otworzono największy na świecie most, łączący Hong-Kong, Makau oraz Zhuhai.

Wzrok gości przykuł szczególną uwagę nowy chiński dron. Już ukryty pod plandeką wydawał się przypominać znaną maszynę. Niektórzy stwierdzili, że jest kopią amerykańskiego RQ-170. Przypomina maszynę z wyglądu, a w końcu chińczycy zdobyli plany tego drona. W 2011 roku Irańczycy przechwycili taką maszynę, którą potem sprzedali Chińczykom. A ci oczywiście rozebrali ją na części pierwsze, aby sprawdzić, jak to zbudować.

Dla porównania, tak wygląda X-47B:

A tak RQ-170 przechwycony przez Iran:

289748456284191738
Źródło zdjęć: © YouTube

Nowy dron wydaje się być zdecydowanie oparty na połączeniu X-47B i RQ-170. To praktycznie ta sama maszyna z zewnątrz, z niewielkimi modyfikacjami wlotu powietrza. Pozostałe sekcje maszyny wyglądają wręcz identycznie do RQ-170, nawet rozpiętość skrzydeł jest praktycznie taka sama. Podwozie również przypomina instalowane w amerykańskich dronach, zdolnych do lądowania na lotniskowcach.

Źródło: The Drive

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)