Chińczycy pokazali nowy prototyp drona. Wygląda jak klon dwóch amerykańskich maszyn

Chińczycy pokazali nowy prototyp drona. Wygląda jak klon dwóch amerykańskich maszyn

Chińczycy pokazali nowy prototyp drona. Wygląda jak klon dwóch amerykańskich maszyn
Źródło zdjęć: © Twitter | Alert5
Arkadiusz Stando
17.12.2018 15:42

"Chiński RQ-170" został zaprezentowany podczas największych targów lotniczych w Chinach. Już na pierwszy rzut oka wygląda na wierną kopię drona X-47B, zaawansowanej maszyny firmy Northrop Grumman. A może jak RQ-170?

Najnowszy model chińskiego drona zbudowanego w technice "stealth" został zaprezentowany podczas China International Aviation & Aerospace Exhibition and Airshow. Impreza odbyła się w mieście Zhuhai, gdzie niedawno otworzono największy na świecie most, łączący Hong-Kong, Makau oraz Zhuhai.

Wzrok gości przykuł szczególną uwagę nowy chiński dron. Już ukryty pod plandeką wydawał się przypominać znaną maszynę. Niektórzy stwierdzili, że jest kopią amerykańskiego RQ-170. Przypomina maszynę z wyglądu, a w końcu chińczycy zdobyli plany tego drona. W 2011 roku Irańczycy przechwycili taką maszynę, którą potem sprzedali Chińczykom. A ci oczywiście rozebrali ją na części pierwsze, aby sprawdzić, jak to zbudować.

Dla porównania, tak wygląda X-47B:

A tak RQ-170 przechwycony przez Iran:

Obraz
© YouTube

Nowy dron wydaje się być zdecydowanie oparty na połączeniu X-47B i RQ-170. To praktycznie ta sama maszyna z zewnątrz, z niewielkimi modyfikacjami wlotu powietrza. Pozostałe sekcje maszyny wyglądają wręcz identycznie do RQ-170, nawet rozpiętość skrzydeł jest praktycznie taka sama. Podwozie również przypomina instalowane w amerykańskich dronach, zdolnych do lądowania na lotniskowcach.

Źródło: The Drive

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)