Chińczycy definiują uzależnienie od Internetu

Chińczycy definiują uzależnienie od Internetu
Źródło zdjęć: © WP

10.11.2008 14:03, aktual.: 12.11.2008 09:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uzależnienie od Internetu nie było do tej pory przez wielu traktowane poważnie. Chińscy naukowcy chcą jednak temu przeciwdziałać. W tym celu opracowali oni specjalną definicję tego wieloznacznego pojęcia.

Według chińskich badaczy osoba uzależniona od Internetu spędza w sieci przynajmniej sześć godzin dziennie. Dodatkowo, pojawić się musi u niej przynajmniej jeden z kilku kluczowych symptomów. Są nimi: trudności ze spaniem oraz koncentracją, powracające pragnienie korzystania z Internetu oraz irytacja.

Ta dosyć precyzyjna definicja uzależnienia od Internetu powstała w odpowiedzi na coraz większą ilość osób zgłaszających się z tym problemem do klinik specjalistycznych. W Chinach osoby posiadające problem związany ze zbyt długim korzystaniem z sieci są obecnie bardzo liczną grupą ( systematycznie powiększającą się od 2005 roku ).

Xinhua News Agency podaje, że w państwie środka około 10 procent populacji cierpi z powodu uzależnienia od sieci. Statystyki pokazują, że około 70% z nich to ludzie w młodym wieku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)