Chcieli wyburzyć budynek w Minecraft. Uczniowie oskarżeni o działalność terrorystyczną

Chcieli wyburzyć budynek w Minecraft. Uczniowie oskarżeni o działalność terrorystyczną

Dwóch nastolatków przyznało się do winy (zdjęcia pochodzą z kanału Baza)
Dwóch nastolatków przyznało się do winy (zdjęcia pochodzą z kanału Baza)
Źródło zdjęć: © Telegram
Arkadiusz Stando
24.11.2020 12:20, aktualizacja: 02.03.2022 13:59

Trzech 14-latków z Rosji wpadło w poważne tarapaty. Zostali oskarżeni o organizowanie działań terrorystycznych, po tym, jak na portalach społecznościowych informowali o planach wysadzenia budynku FSB. Mieli to zrobić w grze komputerowej "Minecraft".

Historia uczniów z Kańska brzmi na tyle absurdalnie, że aż trudno w nią uwierzyć. Dwóch uczniów dziewiątej klasy roznosiło ulotki z prośbą o wsparcie dla ich kolegi. Jedna z ulotek trafiła do budynku FSB, czyli służb specjalnych w Rosji. Media nie ujawniają, jaki dokładnie był kontekst potrzeby pomocy dla nastolatka. Informację podano na kanale "Baza" dostępnym w komunikatorze Telegram.

Następnego dwoje uczniów wraz z trzema kolegami zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy FSB. Agenci sprawdzili ich telefony i znaleźli coś, czego się raczej nie spodziewali. Ich uwagę przykuły rozmowy na portalu VKontakte, gdzie nastolatkowie używali wielu nieprzychylnych słów na temat policjantów. Co więcej, planowali zbudować budynek FSB w grze "Minecraft" a następnie go zniszczyć.

Nastolatkowie zostali wezwani do stawienia się w siedzibie FSB. Według informacji podawanych przez rosyjskie media, chłopców zastraszano i obiecywano im, że jeśli się przyznają, to kara będzie mniejsza. Początkowo zarzucano im "przeprowadzanie szkolenia w celu działalności terrorystycznej". Wówczas kara nie byłaby zbyt duża, ale zarzuty nagle się zmieniły.

Aktualnie w akcie oskarżenia FSB wymienia "Organizowanie społeczności terrorystycznej i uczestniczenie w niej". To już poważny zarzut. Dwóch nastolatków, którzy przyznali się do winy, zostało umieszczonych w areszcie domowym. Z kolei trzeci chłopak, który nie przyznał się do winy, trafił do aresztu śledczego. 

Źródło: Znak

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)