ycipk-1r3vwf

Chcesz pracować na biegunie? IGF PAN ogłasza nabór do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund

Jeśli twoim marzeniem od zawsze było zobaczenie bieguna północnego i wzięcie udziału trudnej, wymagającej wyprawie w ten niesamowicie zimny rejon – teraz masz na to okazję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Praca na biegunie jest fascynującym wyzwaniem.
Praca na biegunie jest fascynującym wyzwaniem. (Fotolia)
ycipk-1r3vwf

Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk szuka kandydatek i kandydatów, którzy chcieliby wziąć udział w 43. Wyprawy Polarnej do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie.

Czytaj też: Ziemia ma trzeci biegun. Rozpuszcza się w niebezpiecznym tempie

Praca na Biegunie

Oczywiście oprócz samej chęci wyprawy, potrzeba też odpowiednich umiejętności. Instytucja szuka bowiem ludzi, którzy będą zajmowali konkretne stanowiska, mianowicie:

ycipk-1r3vwf
  • Geofizyk – musi być to człowiek z doświadczeniem w obszarach geofizyki lub elektroniki.
  • Meteorolog – osoba w szczególności z doświadczeniem w służbie meteorologicznej IMGW.
  • Specjalista ds. monitoringu środowiska / hydrochemik - powinien posiadać doświadczenie w pracy w laboratorium chemicznym, w obsłudze chromatografu jonowego oraz w pracy w terenie.
  • Informatyk - osoba doświadczona w zakresie administrowania systemów Linux/Windows i teleinformatyce/łączności internetowej.
  • Mechanik - w szczególności z umiejętnością obsługi agregatów prądotwórczych i silników wysokoprężnych
  • Konserwator - doświadczenie w zakresie robót ogólnobudowlanych oraz napraw i konserwacji instalacji sanitarnych, elektrycznych i konstrukcyjnych.

Wyprawa odbędzie się w terminie czerwiec 2020 – lipiec 2021. Jednocześni IGF PAN szuka też pracowników na sam okres letni. W tym przypadku są to stanowiska:

  • Pracownik techniczny - w szczególności z umiejętnościami w zakresie robót ogólnobudowlanych, stolarki, elektryki, hydrauliki i mechaniki.
  • Asystent terenowy – osoba z doświadczeniem terenowym (zimowym i górskim) i motorowodnym.
  • Administrator Stacji – szczególnie cenne będzie doświadczenie w zakresie administracji biurowej i obsługi ruchu turystycznego oraz znajomością języka angielskiego.
  • Kucharz oraz Asystent kucharza – z praktyką w żywieniu zbiorowym.
ycipk-1r3vwf

W przypadku tych stanowisk termin wyprawy to czerwiec 2020 – wrzesień 2020, z wyjątkiem kucharza (kwiecień/maj 2020 – wrzesień 2020).

IGF PAN wymieniło także, jakie dodatkowe atuty będą przemawiały na korzyść kandydata: patenty motorowodne, ukończone kursy medyczne, doświadczenie terenowe, uprawnienia i umiejętności związane z obsługą instalacji elektrycznych (SEP) i urządzeń mechanicznych (transporterów PTS, dźwigów HDS, ciągników), uprawnienia spawalnicze, wszelkiego rodzaju umiejętności techniczne, znajomość języków obcych (w szczególności angielskiego).

Wszyscy zainteresowani mogą wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: rekrutacja43@igf.edu.pl, do dnia 25 listopada. Zgłoszenia muszą zawierać CV, list motywacyjny, oświadczenie o niefigurowaniu w Krajowym Rejestrze Karnym.

Czytaj też: Antarktyda: Powietrze nad kontynentem rekordowo gorące

ycipk-1r3vwf
Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1r3vwf

ycipk-1r3vwf
ycipk-1r3vwf