Chcesz pracować na biegunie? IGF PAN ogłasza nabór do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund
Jeśli twoim marzeniem od zawsze było zobaczenie bieguna północnego i wzięcie udziału trudnej, wymagającej wyprawie w ten niesamowicie zimny rejon – teraz masz na to okazję.
Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk szuka kandydatek i kandydatów, którzy chcieliby wziąć udział w 43. Wyprawy Polarnej do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie.
Praca na Biegunie
Oczywiście oprócz samej chęci wyprawy, potrzeba też odpowiednich umiejętności. Instytucja szuka bowiem ludzi, którzy będą zajmowali konkretne stanowiska, mianowicie:
- Geofizyk – musi być to człowiek z doświadczeniem w obszarach geofizyki lub elektroniki.
- Meteorolog – osoba w szczególności z doświadczeniem w służbie meteorologicznej IMGW.
- Specjalista ds. monitoringu środowiska / hydrochemik - powinien posiadać doświadczenie w pracy w laboratorium chemicznym, w obsłudze chromatografu jonowego oraz w pracy w terenie.
- Informatyk - osoba doświadczona w zakresie administrowania systemów Linux/Windows i teleinformatyce/łączności internetowej.
- Mechanik - w szczególności z umiejętnością obsługi agregatów prądotwórczych i silników wysokoprężnych
- Konserwator - doświadczenie w zakresie robót ogólnobudowlanych oraz napraw i konserwacji instalacji sanitarnych, elektrycznych i konstrukcyjnych.
Wyprawa odbędzie się w terminie czerwiec 2020 – lipiec 2021. Jednocześni IGF PAN szuka też pracowników na sam okres letni. W tym przypadku są to stanowiska:
- Pracownik techniczny - w szczególności z umiejętnościami w zakresie robót ogólnobudowlanych, stolarki, elektryki, hydrauliki i mechaniki.
- Asystent terenowy – osoba z doświadczeniem terenowym (zimowym i górskim) i motorowodnym.
- Administrator Stacji – szczególnie cenne będzie doświadczenie w zakresie administracji biurowej i obsługi ruchu turystycznego oraz znajomością języka angielskiego.
- Kucharz oraz Asystent kucharza – z praktyką w żywieniu zbiorowym.
W przypadku tych stanowisk termin wyprawy to czerwiec 2020 – wrzesień 2020, z wyjątkiem kucharza (kwiecień/maj 2020 – wrzesień 2020).
IGF PAN wymieniło także, jakie dodatkowe atuty będą przemawiały na korzyść kandydata: patenty motorowodne, ukończone kursy medyczne, doświadczenie terenowe, uprawnienia i umiejętności związane z obsługą instalacji elektrycznych (SEP) i urządzeń mechanicznych (transporterów PTS, dźwigów HDS, ciągników), uprawnienia spawalnicze, wszelkiego rodzaju umiejętności techniczne, znajomość języków obcych (w szczególności angielskiego).
Wszyscy zainteresowani mogą wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: rekrutacja43@igf.edu.pl, do dnia 25 listopada. Zgłoszenia muszą zawierać CV, list motywacyjny, oświadczenie o niefigurowaniu w Krajowym Rejestrze Karnym.