Chcesz jeździć na desce bez wysiłku? Ta deskorolka jest dla ciebie

Chcesz jeździć na desce bez wysiłku? Ta deskorolka jest dla ciebie

Chcesz jeździć na desce bez wysiłku? Ta deskorolka jest dla ciebie
Źródło zdjęć: © materiały prasowe
26.05.2014 17:03, aktualizacja: 26.05.2014 18:23

Jeśli chcecie poczuć wiatr we włosach bez specjalnego wysiłku, a oprócz tego nie macie zamiaru wyróżniać się z tłumu innych użytkowników deskorolek Marbel może być dla Was idealnym wyborem.

Jeśli chcecie poczuć wiatr we włosach bez specjalnego wysiłku, a oprócz tego nie macie zamiaru wyróżniać się z tłumu innych użytkowników deskorolek, Marbel może być dla Was idealnym wyborem.

Jeśli deskorolkę zaklasyfikujemy jako pojazd, Marbel będzie najlżejszym pojazdem elektrycznym na świecie. Ważąca zaledwie 4,49 kg deska o grubości 30 mm to najnowszy wynalazek ufundowany dzięki Internautom i użytkownikom serwisu Kickstarter.

Silnik elektryczny o mocy 200. watów pozwoli nam poruszać się bez użycia mięśni z prędkością do 32 km/h, nawet pod górkę. Na jednym ładowaniu będziemy mogli przejechać około 16 km. Natomiast ładowanie akumulatora do pełna zabierze nam 90 minut.

Obraz
© (fot. materiały prasowe)

Jazda na Marbel odbywa się w ten sam sposób, co w przypadku innych deskorolek elektrycznych, ale wprawiamy ją w ruch lub hamujemy za pomocą dołączanego do zestawu, bezprzewodowego pilota. W porównaniu jednak do innych modeli Marbel jest także zintegrowana ze smartfonem. Wykorzystując dedykowaną aplikację możemy w łatwy sposób określić dokładną prędkość deskorolki, jak również sprawdzić na mapie obszar, w obrębie którego będziemy mogli się poruszać zanim padnie akumulator.

Niestety, Marbel nie należy do najtańszych gadżetów. Pierwsza wersja deskorolki (99. dol.) rozeszła się już na Kickstarterze, a cena drugiej partii wynosi 1199 dol. (około 3650 zł). Do masowej sprzedaży sprzęt wejdzie w okolicach stycznia przyszłego roku.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Kompas kwantowy będzie lepszy niż GPS?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)