Chcesz jeździć na desce bez wysiłku? Ta deskorolka jest dla ciebie

Strona głównaChcesz jeździć na desce bez wysiłku? Ta deskorolka jest dla ciebie
26.05.2014 17:03
Chcesz jeździć na desce bez wysiłku? Ta deskorolka jest dla ciebie
Źródło zdjęć: © materiały prasowe

Jeśli chcecie poczuć wiatr we włosach bez specjalnego wysiłku, a oprócz tego nie macie zamiaru wyróżniać się z tłumu innych użytkowników deskorolek Marbel może być dla Was idealnym wyborem.

Jeśli chcecie poczuć wiatr we włosach bez specjalnego wysiłku, a oprócz tego nie macie zamiaru wyróżniać się z tłumu innych użytkowników deskorolek, Marbel może być dla Was idealnym wyborem.

Jeśli deskorolkę zaklasyfikujemy jako pojazd, Marbel będzie najlżejszym pojazdem elektrycznym na świecie. Ważąca zaledwie 4,49 kg deska o grubości 30 mm to najnowszy wynalazek ufundowany dzięki Internautom i użytkownikom serwisu Kickstarter.

Silnik elektryczny o mocy 200. watów pozwoli nam poruszać się bez użycia mięśni z prędkością do 32 km/h, nawet pod górkę. Na jednym ładowaniu będziemy mogli przejechać około 16 km. Natomiast ładowanie akumulatora do pełna zabierze nam 90 minut.

288758802017499283
Źródło zdjęć: © (fot. materiały prasowe)

Jazda na Marbel odbywa się w ten sam sposób, co w przypadku innych deskorolek elektrycznych, ale wprawiamy ją w ruch lub hamujemy za pomocą dołączanego do zestawu, bezprzewodowego pilota. W porównaniu jednak do innych modeli Marbel jest także zintegrowana ze smartfonem. Wykorzystując dedykowaną aplikację możemy w łatwy sposób określić dokładną prędkość deskorolki, jak również sprawdzić na mapie obszar, w obrębie którego będziemy mogli się poruszać zanim padnie akumulator.

Niestety, Marbel nie należy do najtańszych gadżetów. Pierwsza wersja deskorolki (99. dol.) rozeszła się już na Kickstarterze, a cena drugiej partii wynosi 1199 dol. (około 3650 zł). Do masowej sprzedaży sprzęt wejdzie w okolicach stycznia przyszłego roku.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Kompas kwantowy będzie lepszy niż GPS?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)