Chcą uwarzyć piwo na Księżycu. Nietypowy eksperyment

Chcą uwarzyć piwo na Księżycu. Nietypowy eksperyment
Źródło zdjęć: © NASA | NASA
Adam Bednarek

06.02.2017 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wbrew pozorom próba uwarzenia piwa na Księżycu to wcale nie rozeznanie, czy da się otworzyć na jego powierzchni wyjątkowy browar. Wszystko ma cel naukowy!

Pomysłodawcy to grupa studentów zrzeszona w grupie o nazwie “Team Original Gravity” z San Diego, biorąca udział w konkursie Lab2Moon. Jeśli pokonają konkurencję składającą się z 24 innych drużyn, to będą mogli przeprowadzić swój eksperyment na pokładzie łazika księżycowego. Ich projekt polega na… uwarzeniu piwa na Księżycu.

Studenci już zaprojektowali specjalną kapsułę o wymiarach puszki z napojem gazowanym - informuje PAP. Składa się z trzech części: w pierwszej znajdzie się niesfermentowane piwo, w drugiej drożdże, a do trzeciej wpadnie osad po procesie fermentacji, po tym jak zawartość dwóch pierwszych kapsuł zostanie wymieszana.

Eksperyment ma dowieść, czy drożdże przetrwają w warunkach panujących na powierzchni Księżyca. W przyszłości ta wiedza może przydać się podczas wytwarzania w stanie nieważkości leków i żywności zawierających drożdże, np. chleba.

Miejmy nadzieję, że eksperyment nie tylko udowodni, czy da się na Księżycu uwarzyć piwo, ale czy przede wszystkim takie piwo dobrze smakuje!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)