CES: Hitachi i Toshiba prezentują telewizory kontrolowane za pomocą ruchu

CES: Hitachi i Toshiba prezentują telewizory kontrolowane za pomocą ruchu

CES: Hitachi i Toshiba prezentują telewizory kontrolowane za pomocą ruchu
11.01.2009 11:30, aktualizacja: 12.01.2009 09:20

Wszyscy przyzwyczajeni jesteśmy do włączania telewizora poprzez wciśnięcie specjalnego przycisku. Jednak już niedługo może się to zmienić. Na tegorocznym Consumer Electronics Show Toshiba oraz Hitachi zaprezentowały telewizory kontrolowane za pomocą ruchu.

Na tegorocznym CES, Hitachi oraz Toshiba zaprezentowały telewizory, które można kontrolować za pomocą ruchu ręki. W przypadku pierwszej z tych firm odpowiednie gesty pozwalają włączyć odbiornik, zmieniać kanały telewizyjne ( wykonywanie ruchów ręki na boki ) oraz kontrolować głośność ( ruchy koliste ).

Natomiast urządzenie firmy Toshiba obsługuje gesty wykonywane w trzech wymiarach. Dzięki temu użytkownik może w pełni kontrolować film wyświetlany na ekranie ( odpowiednie gesty odpowiedzialne są za zbliżanie oraz oddalanie obrazu, przewijanie do przodu czy cofanie ). Japoński producent nie ukrywa, że czujniki ruchu instalowane w telewizorach to jedna z tych technologii jakie niewątpliwie znajdą się w długo oczekiwanym Cell TV ( telewizorze wyposażonym w procesor Cell ).

Na razie nie wiadomo kiedy telewizory wyposażone w takie rozwiązanie trafią do powszechnej sprzedaży. Producenci sprzętu szacują, że może to się stać za około dwa lata.

Zapraszamy również do zapoznania się z większą ilością informacji dotyczących Consumer Electronics Show 2009 - http://www.pcworld.pl/watek/110/consumer.electronics.show.2009.html.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)