CES 2017 - Sony zaprezentowało projektor 4K do małych pomieszczeń. Tylko ta cena…

CES 2017 - Sony zaprezentowało projektor 4K do małych pomieszczeń. Tylko ta cena…

CES 2017 - Sony zaprezentowało projektor 4K do małych pomieszczeń. Tylko ta cena…
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
05.01.2017 11:30, aktualizacja: 05.01.2017 14:01

Projektory nie kojarzą się z urządzeniami, które nadają się do mniejszych pomieszczeń. Sony pokazuje, że można to zmienić. Cena ich nowego urządzenia jednak każe wątpić w to, by sprzęt zadomowił się w ciasnych kawalerkach.

Telewizor czy projektor? Ten drugi kusi gigantyczną przekątną ekranu, ale trzeba wziąć pod uwagę wielkość pokoju, w którym ma się znajdować. Jeśli pokój "telewizyjny" jest niewielki albo macie dużo mebli, to lepszym rozwiązaniem będzie telewizor. Ekran telewizora będzie mniejszy niż wyświetlany z projektora, ale za to nie trzeba będzie robić przemeblowania - pisaliśmy, zastanawiając się, co będzie lepszym wyborem.

Sony przekonuje, że nowy projektor 4K i HDR nadaje się do małych pomieszczeń. Urządzenie może pracować w odległości zaledwie 15 centymetrów od ściany, zapewniając obraz 16:9 o przekątnej 254 cm (100 cali) - informuje producent, zapowiadając projektor 4K HDR VPL-VZ1000ES.

- Do tej pory pasjonaci kina domowego, którzy chcieli oglądać obraz z projektora, musieli wygospodarować na ten cel oddzielne pomieszczenie - mówi Thomas Issa, menedżer produktu w Sony Professional Solutions Europe. - Dodatkowe miejsce na duży ekran to jednak luksus i dlatego takie rozwiązanie nie zawsze było ideałem. Nowy projektor VPL-VZ1000ES diametralnie zmienia sytuację: pozwala uzyskać urzekające wrażenia i obraz o przekątnej do 120" (305 cm) bez reorganizacji przestrzeni mieszkalnej. Nowa generacja naszych rewolucyjnych modeli do projekcji z bardzo małej odległości wyświetla niesamowity obraz 4K HDR z odległości zaledwie kilkunastu centymetrów od ściany, a po wyłączeniu wtapia się w otoczenie - zachwala przedstawiciel Sony.

Wymiary projektora to około 925 x 494 x 219 milimetrów, zaś sam sprzęt waży 3,5 kilograma. Rozmiar urządzenia i wielkość pokoju przestaje być problemem, ale wciąż jest nim cena.

Obraz
© Materiały prasowe

Za ten projektor Sony trzeba będzie zapłacić… 25 tysięcy dolarów (w przeliczeniu 105 tys. zł). Kiedy większośćz zdążyła pewnie pomyśleć, że takie urządzenie miałoby sens w niewielekich mieszkaniach, Sony dobiło ich ceną. Niestety na praktyczne i niedrogie projektory w wysokiej jakości musimy poczekać.

CES 2017

CES - Consumer Electronics Show to międzynarodowa wystawa sprzętu elektronicznego, która odbywa się w dniach 5-8 stycznia 2017 r. w Las Vegas. Targi CES 2017 są najważniejszym forum premier najbardziej innowacyjnych i przełomowych rozwiązań.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)