CES 2016: Zestawy muzyczne i przenośne głośniki od Sony

CES 2016: Zestawy muzyczne i przenośne głośniki od Sony
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

06.01.2016 17:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Sony prezentuje domowe zestawy muzyczne o dużej mocy z technologią Bluetooth, wzmocnionym basem i atrakcyjnymi efektami świetlnymi. Poza tym firma pokazała nowe zestawy głośników przenośnych.

Zwarta obudowa, dobrej jakości dźwięk, wysoka moc i doskonała reprodukcja niskich dźwięków z dwóch 16-centymetrowych głośników niskotonowych - to charakteryzować ma te głośniki. Technologia Extra Bass firmy Sony dostosowuje cyfrowe przetwarzanie poszczególnych pasm częstotliwości do źródła sygnału, zapewniając najwyższą jakość dźwięku.

Przyjemnym dodatkiem jest efektowna, kolorowa iluminacja


Funkcja odtwarzania jednym dotknięciem pozwala na słuchanie ulubionych utworów i list odtwarzania za pośrednictwem łącza Bluetooth — potrzebny jest tylko smartfon lub tablet z technologią NFC. A gdyby to nie wystarczało, można jeszcze dodać efekty w stylu DJ-a, kontrolowane za pomocą aplikacji Sony SongPal na urządzeniu mobilnym. Co więcej, w czasie odtwarzania muzyki przez łącze USB można także ładować akumulator telefonu czy tabletu. Wejście audio umożliwia bezpośrednie podłączenie odtwarzacza MP3 lub innego źródła muzyki.

MHC-GT4D

GT4D to zestaw o dużych możliwościach. Zapewniać ma znakomitą rozrywkę i w każdej sytuacji odtwarzać dźwięk najwyższej jakości — na trzy sposoby.

Ten zestaw typu „wszystko w jednym” można zabrać wszędzie, gdzie szykuje się impreza: jego przewożenie z pokoju do pokoju ułatwiają kółka i wygodny uchwyt. Niezależne sekcje głośników dołączane do zestawu zapewniają szeroki, pełny dźwięk i swobodę przy ustawianiu nagłośnienia.

Zestaw GT4D kierowany jest także do miłośników telewizji: można go podłączyć do telewizora równie łatwo jak klasyczny głośnik w kształcie listwy, za pomocą złącza HDMI. Sekcje głośnikowe umieszczone pod ekranem pozwolą na oglądanie filmów, wydarzeń sportowych i innych programów telewizyjnych z nową jakością dźwięku. A na co dzień można po prostu postawić obie sekcje na stole i wykorzystywać je do słuchania ulubionej muzyki.

Model GT4D to dobry wybór niezależnie od tego, czy chce się nagłośnić salę pełną tańczących imprezowiczów, czy w spokoju posłuchać muzyki. Technologia NFC pozwala połączyć go bezprzewodowo ze smartfonem i słuchać utworów za pośrednictwem łącza Bluetooth. Można także odtwarzać płyty CD, podłączyć urządzenie USB pełne plików MP3 czy WAV, podpiąć odtwarzacz MP3 do wejścia audio albo nastawić radio.

MHC-V11

Kompaktowy zestaw V11 oszczędza miejsce w mniejszych pomieszczeniach: niewielka, zwarta obudowa umożliwia ustawienie urządzenia niemal wszędzie. Zestaw odtwarza muzykę z różnych źródeł, takich jak Bluetooth, płyty CD, urządzenia USB czy radio. 20-centymetrowy głośnik niskotonowy z funkcją Mega Bass zapewnia dobrze brzmiące niskie tony. Diodowe podświetlenie głośników pulsuje w rytm muzyki

Dodatkową rozrywkę zapewniać mają funkcje takie jak efekty DJ czy karaoke. Funkcja Party Chain pozwala połączyć kilka zestawów.


Nowa seria zestawów muzycznych o dużej mocy firmy Sony będzie dostępna od kwietnia 2016 w cenach ok. 350 euro (GTK-XB7), ok. 750 euro (MHC-GT4D) i ok. 280 euro (MHC-V11).


Obraz
© (fot. Materiały prasowe)


Nowe możliwości dla melomana: dźwięk o wysokiej rozdzielczości, system odtwarzania w wielu pomieszczeniach i słuchanie poza domem. To obiecują nowe głośniki bezprzewodowe tego samego producenta.


Głośniki bezprzewodowe SRS-ZR7 i SRS-ZR5


Głośnik SRS-ZR7 umożliwia słuchanie czystego dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Modele SRS-ZR7 i SRS-ZR5 wyposażone są w najnowsze, pełnozakresowe głośniki o szerokiej charakterystyce częstotliwościowej. Głęboki zapewniać mają dwa subwoofery i membrany bierne.


Głośnik SRS-ZR7 daje wiele ciekawych możliwości słuchania. Przykładając do niego urządzenie mobilne z technologią NFC, można nawiązać połączenie bezprzewodowe. Głośnik pozwala także słuchać utworów z domowego serwera multimedialnego za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Dzięki technologii Google Cast można przesyłać muzykę, audycje radia internetowego i podcasty z urządzenia mobilnego. Technologia Spotify Connect umożliwia z kolei słuchanie muzyki z internetu i sterowanie odtwarzaniem za pomocą aplikacji Spotify na urządzeniu mobilnym.

Konfigurację wielu głośników ułatwia przejrzysty, wygodny system obsługi wprowadzony w najnowszej wersji aplikacji Sony SongPal (na urządzenia z systemem iOS lub Android).

Tryb Wireless Surround pozwala w prosty sposób uzupełnić kanały telewizora lub listwy głośnikowej dodatkowymi tylnymi kanałami dźwięku. Aby uzyskać przestrzenny dźwięk poprawiający jakość odbioru filmów, seriali i gier wideo, wystarczy umieścić dwa bezprzewodowe głośniki z tyłu pokoju. Tryb Wireless Stereo umożliwia połączenie dwóch głośników i uzyskanie szerokiego, 2-kanałowego dźwięku stereofonicznego.

Wodoodporne, przenośne głośniki bezprzewodowe SRS-XB3 i SRS-XB2

Oto niewielkie głośniki o wielkim brzmieniu. Modele SRS-XB3 i SRS-XB2, zaprojektowane z myślą o miłośnikach słuchania muzyki także poza domem, wyróżniają się długim czasem pracy akumulatorów (XB3: do 24 godzin, XB2: do 12 godzin). Zamiast szukać gniazdka, można więc po prostu cieszyć się muzyką. Oba głośniki są wodoodporne (zgodnie z klasą ochrony IPX5), dzięki czemu równie dobrze sprawdzają się w kuchni, jak i na dworze czy przy rozkręcaniu nieplanowanej imprezy w plenerze.


Uzupełnieniem nowo opracowanych, pełnozakresowych jednostek głośnikowych oraz membran biernych jest pogłębiający brzmienie, cyfrowy system przetwarzania sygnału (DSP) firmy Sony. Oparta na nim nowa technologia Extra Bass zapewnia doskonałą reprodukcję częstotliwości, które decydują o charakterze współczesnej muzyki dance. Niezależnie od gustu muzycznego niewielkie głośniki imponują głębokim, doskonale brzmiącym basem.


Ułożony poziomo głośnik XB3 wypełnia całe pomieszczenie czystym, głośnym dźwiękiem stereo. W przypadku ograniczonej ilości miejsca można ustawić go pionowo.

Funkcja Speaker Add umożliwia podłączenie drugiego głośnika XB3/XB2 i odtwarzanie muzyki z podwójną mocą w trybie Double lub Stereo.

Model XB3 umożliwia ładowanie akumulatora podłączonego smartfona.

h.ear go: przenośny głośnik bezprzewodowy do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości

Dzięki h.ear go — najmniejszemu na świecie przenośnemu głośnikowi bezprzewodowemu obsługującemu dźwięk o wysokiej rozdzielczości — muzyki w najwyższej jakości można słuchać nie tylko w domu, ale i w plenerze.

To niewielkie urządzenie reprodukuje mocny, pełen szczegółów dźwięk o wysokiej rozdzielczości. Dzięki wbudowanemu łączu Wi-Fi oraz technologiom Google Cast i Spotify Connect można używać aplikacji obsługujących strumieniową transmisję muzyki. Dodatkowe możliwości daje aplikacja Sony SongPal i funkcja odtwarzania w wielu pomieszczeniach. Parę głośników można połączyć w bezprzewodowy zestaw głośnikowy stereo lub wykorzystać w kinie domowym w roli pomocniczych głośników dźwięku przestrzennego. Naładowany akumulator wystarcza nawet na 12 godzin pracy.

Nowe głośniki bezprzewodowe SRS-XB3, SRS-XB2 i h.ear go będą dostępne w Europie w kwietniu 2016 w cenach ok. 170 euro (SRS-XB3), ok. 120 euro (SRS-XB2) i ok. 250 euro (h.ear go). Głośniki SRS-ZR7 i SRS-ZR5 będą dostępne w Europie w czerwcu 2016 w cenach ok. 350 euro (SRS-ZR7) i ok. 230 euro (SRS-ZR5).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)