CES 2016: Razer Stargazer - zaawansowana kamera internetowa

CES 2016: Razer Stargazer - zaawansowana kamera internetowa
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.01.2016 14:19, aktual.: 11.01.2016 12:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Razer, producent zintegrowanych urządzeń i oprogramowania dla graczy, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek kamery internetowej Razer Stargazer. Kamera dostarcza najlepszej jakości obraz wideo, a jej twórcy uprościli proces tradycyjnego ustawiania streamingu.

Stargazer pozwolić ma na produkcję wysokiej jakości filmów streamingowych. Kamera potrafi przechwytywać obraz z szybkością 60 klatek na sekundę w jakości 720p, a także umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę. Ponadto wyposażona jest w mikrofon z automatyczną redukcją szumów i dual-array.

Funkcja dynamicznego usuwania tła otwiera przed użytkownikami dodatkowe możliwości oprócz tych związanych z grami. Będą oni mogli usuwać lub wymieniać tła w czasie wideokonferencji za pośrednictwem Skype z Personify. Kamera obsługuje również FaceRig, QQ Video i ooVoo. Także skanowanie 3D twarzy i obiektów jest dostępne natychmiast po uruchomieniu, pozwalając użytkownikom z pełną dokładnością przenieść przedmioty ze świata rzeczywistego do wirtualnego w jakości full-HD. Funkcja ta może znacznie wspomóc rozwój gier, ponieważ umożliwia szybkie przechwytywanie skanów 3D, które mogą zostać bezpośrednio zaimportowane do silników tworzenia gier jak Unity.

Razer Stargazer oferuje użytkownikom zaawansowaną funkcję rozpoznawania twarzy i gestów. Kamera jest w stanie śledzić aż do 78 punktów na twarzy i 22 punktów na każdej dłoni.

Cena: 239,99 euro (1040 PLN)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Wiedźmin 3 z lotu ptaka wygląda oszałamiająco

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)