CES 2016: Nowe oblicze dźwięku w wydaniu Sony

CES 2016: Nowe oblicze dźwięku w wydaniu Sony

CES 2016: Nowe oblicze dźwięku w wydaniu Sony
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.01.2016 10:53

Trwają targi CES 2016 w Las Vegas. Firma Sony zaprezentowała na nich m.in. spore portfolio urządzeń z segmentu audio. Przyglądamy się nowościom japońskiej firmy na 2016 rok.

1. Gramofon Sony PS-HX500

Audiofilski gramofon od Sony umożliwia zgrywanie muzyki w wysokiej rozdzielczości i słuchanie jej... w ruchu. Producent chwali się, że "nieprzeciętna" jakość dźwięku została uzyskana dzięki optymalizacji brzmienia oraz nowo zaprojektowanemu ramieniu i cokołowi. Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o wygląd, sprzęt prezentuje się bardzo dobrze - jest prosty, nieprzekombinowany i estetyczny. Tylko po co komu w 2016 roku gramofon? Sony spieszy z odpowiedzią. Płyty winylowe przeżywają swój renesans na całym świecie i z tym nie można się nie zgodzić. Dlatego również japoński producent postanowił coś na tym ugrać. Sony PS-HX500 to pierwszy na świecie gramofon z funkcją konwersji nagrań z płyt winylowych na pliki cyfrowe o jakości High-Res Audio (odpowiednik jakości DSD). A to nie oznacza nic innego jak możliwość słuchania muzyki z _ czarnych płyt _ wszędzie, nie tylko w domu.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Krótko o samej konstrukcji sprzętu: końcówka igły znajduje się w osi prostego ramienia — i zapewnia dzięki temu balans kanałów stereo. Głowicę ramienia wyposażono w okrągłą osłonę, która ogranicza rezonans i poprawia czystość reprodukowanego dźwięku. Elementem zespołu ramienia jest system anti-skating, kompensujący przyciąganie igły do środka płyty, oraz mechanizm podnoszenia. Dostarczana w zestawie wkładka elektromagnetyczna pozwala na łatwą regulację siły nacisku i balansu. Gramofon PS-HX500 jest wyposażony w odlewany talerz z aluminium. Do przeniesienia napędu z silnika o dwóch prędkościach obrotowych służy pasek napędowy. Uzupełnieniem 30-milimetrowego cokołu jest mata gumowa o grubości 5 mm oraz cztery nóżki. Klasyczna konstrukcja gramofonu bardzo przypadła mi do gustu.

2. Walkman WS413 / WS414 - wodoodporne słuchawkoodtwarzacze

To, czego można było się spodziewać, czyli odtwarzacze Walkman. Tutaj mówimy konkretnie o modelach WS413/WS414 (odpowiednio o pojemności 8 GB i 4 GB). Najprościej mówiąc: _ "empetrójki" _i bezprzewodowe słuchawki w jednym. Mają one nowe obudowy, są odporne na pył i słoną wodę zgodnie z wymogami dla klasy ochrony IPX65/68. Producent twierdzi, że nowe modele zaprojektowano tak, aby wyeliminować opór interferencyjny. Dodano więc wewnętrzne złącze, które powinno zapobiegać gromadzeniu się cząstek i jest odporne na korozję. Nowe modele działają w temperaturze od -5 do 45°C. Ciekawą nowością jest tryb _ „dźwięki otoczenia” _, który pozwala słyszeć, co dzieje się dookoła, bez zdejmowania urządzenia ani zmniejszania głośności. To za sprawą wbudowanych mikrofonów, które przechwytują zewnętrzne odgłosy i reprodukują je przez słuchawki. Cena sprzętu w Europie? Ok. 110-120 euro, zatem w granicach 440-480 zł.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

3. Sony h.ear - najmniejszy głośnik na świecie i nowe słuchawki

Najmniejszy na świecie głośnik bezprzewodowy (dodajmy, jako produkt zgodny z definicją Japan Audio Society)?! Takim właśnie chwali się Sony na targach CES 2016. Mowa o h.ear go, przenośny głośnik jest wyposażony w technologie Google CastTM i Spotify Connect oraz funkcję przesyłania dźwięku do wielu pomieszczeń (może być używany samodzielnie lub wejść w skład zestawu odtwarzającego dźwięk w wielu pomieszczeniach). Za brzmienie odpowiada pełnozakresowa jednostka o średnicy 3. mm. Akumulator tego maleństwa ma wystarczać na 12 godzin ciągłej pracy.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Z kolei h.ear on Wireless NC to słuchawki Bluetooth z systemem cyfrowego redukowania hałasów, który - jak łatwo się domyśleć - eliminuje dźwięki z tła. Akumulator umożliwia 2. godzin słuchania muzyki nawet przy włączonej funkcji Bluetooth i wspomnianym redukowaniu hałasów. Sprzęt wyposażono w 40-milimetrowy przetwornik akustyczny HD.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

H.ear in Wireless to douszne słuchawki Bluetooth z pałąkiem na szyję. Niewielki przetwornik akustyczny (9 mm) ma się cechować dużą czułością, a obwód magnetyczny z zewnętrzną ścieżką - większą wydajnością. Słuchawki posiadają też standardowe gniazdo mini jack. Można do niego podłączyć telefon lub odtwarzacz MP3. i słuchać muzyki nawet po wyczerpaniu wbudowanego w słuchawki akumulatora.

Cena: seria słuchawek h.ear oraz bezprzewodowy głośnik h.ear go będą do nabycia w kwietniu 2016 roku w cenach ok. 300 euro, czyli ok. 1200 zł (h.ear on Wireless NC), ok. 180 euro, czyli 720 zł (h.ear in Wireless) i ok. 250 euro, czyli ok. 1000 zł (h.ear go). Szczegółowe dane techniczne dostępne są na stronie producenta.

4. Dźwięk z niezłym "kopem" czyli EXTRA BASS od Sony

Nie ma co tu wiele opowiadać - produkty audio dla miłośników głębokiego basu. Sony obiecuje, że nowe słuchawki z serii EXTRA BASS spełnią oczekiwania miłośników _ muzyki w ruchu _, a zestawy muzyczne o dużej mocy i przenośne głośniki bezprzewodowe zapewnią amatorom muzyki tanecznej intensywny, głęboki bas i atmosferę klubu muzycznego.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W ofercie znajdą się:
- GTK-XB7 - jednoelementowy zestaw muzyczny o dużej mocy tworzący klubową atmosferę dzięki... intensywnym efektom świetlnym;
- SRS-XB3 - wodoodporny, przenośny głośnik bezprzewodowy z akumulatorem wystarczającym na 24 godziny słuchania;
- SRS-XB2 - kompaktowy, wodoodporny, przenośny głośnik bezprzewodowy wielkości dłoni, z akumulatorem wystarczającym na 12 godzin słuchania
- MDR-XB650BT - lekkie słuchawki bezprzewodowe o wzmacniającej bas konstrukcji, wyposażone w akumulator wystarczający na 3. godzin słuchania.

_ SŁK-WP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)