CES 2014: nowe telewizory Sharp

CES 2014: nowe telewizory Sharp

CES 2014: nowe telewizory Sharp
Źródło zdjęć: © WP.PL
09.01.2014 10:54, aktualizacja: 09.01.2014 11:34

Na tegorocznych targach CES Sharp zaprezentował między innymi całą gamę technologii wyświetlania obrazów o najwyższej rozdzielczości. Wśród nich, najnowsza generacja unikalnej Quattron Pro. Telewizory Sharp wyposażone w tę technologię pozwalają na oglądanie materiałów w najwyższej jakości - także 4K.

Wśród najnowszych rozwiązań prezentowanych przez Sharp na CES 201. jest technologia Quattron Pro (promowana w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Quattron+). Jest to kolejna generacja technologii czterech kolorów Quattron, która uzupełnia podstawową gamę RGB o piksel żółty. Telewizory Sharp z tym rozwiązaniem mogą wyświetlać obrazy o rozdzielczości 2,5x większej niż Full HD. W telewizorach japońskiego producenta zastosowano również technologię „upscalingu”, która przekształca sygnały o rozdzielczości Full HD lub niższej do rozdzielczości 4K. Telewizory Quattron Pro wyróżniają się jasnością obrazu oraz możliwości wyświetlania ponad miliarda wiernie odwzorowanych kolorów, co szczególnie widać podczas odtwarzania barwy złotej i żółtej, zielonej i niebieskiej oraz odcieni brązu.

Na targach CES 201. firma Sharp zaprezentowała również pełną ofertę telewizorów AQUOS na rok 2014 od Full HD do Ultra HD, obejmującą modele o rozdzielczości obrazu od 1080p do 4K Ultra HD. Telewizory te przez cały rok 2014 będą stopniowo wprowadzane do sprzedaży, tak w USA, jak i Europie. Ponadto na CES firma Sharp pokazała nowe zastosowania technologii IGZO oraz innowacyjne bezprzewodowe technologie audio. Po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych Sharp zademonstrował też stworzony we współpracy z firmami Philips i Dolby telewizor 8K o przekątnej 85 cali, wyświetlający obrazy 3D bez konieczności stosowania okularów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)