CES 2014: LG i jego najnowsze telewizory OLED

Strona głównaCES 2014: LG i jego najnowsze telewizory OLED
03.01.2014 12:39
CES 2014: LG i jego najnowsze telewizory OLED
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Podczas targów CES 2014 LG zaprezentuje największy na świecie telewizor OLED ULTRA HD z zakrzywionym ekranem (model 77EC9800), a także inne modele 55- oraz 65-calowych telewizorów OLED. Pokazany zostanie także Gallery OLED TV (model 55EA8800) oraz telewizor OLED z zakrzywionym ekranem (model 55EB9600), wyróżniający się walorami pro-ekologicznymi.

Jakość obrazu

55-, 65. oraz 77-calowe telewizory OLED UHD z zakrzywionym ekranem są wyposażone w opatentowaną przez LG technologię WRGB OLED oraz matrycę o rozdzielczości 4K 3840 x 2160 pikseli. Ten gigantyczny model o przekątnej 77 cali otrzymał cenioną nagrodę Best of Innovations w konkursie 2014 CES Innovations Awards.

Temperatura barwowa każdego z pikseli jest automatycznie regulowana przez funkcję korekcji kolorów LG Color Refiner, dzięki czemu zyskuje się spójność i zrównoważenie barw. W celu pełnego wykorzystania jakości obrazu, wynikającej z nieskończenie dużego kontrastu, w telewizorze zastosowano algorytm dynamicznej regulacji zakresu tonalnego HDR (High Dynamic Range). OLED z zakrzywionym ekranem jest też wyposażony w technologię Ultra Cinema 3. zapewniającą wrażenia w trójwymiarze przy wykorzystaniu technologii polaryzacyjnej FPR (film-type patterned retarder).

Aby poszerzyć możliwości oglądania obrazu o dużej rozdzielczości, firma LG zastosowała w telewizorze 77EC980. swój autorski procesor Tru-ULTRA HD Engine Pro, który umożliwia skalowanie materiałów o rozdzielczości SD, HD lub Full HD do jakości 4K. Algorytm zwiększania rozdzielczości koryguje błędy spowodowane skalowaniem, dzięki czemu wyświetlany obraz jest gładszy i pozbawiony rozmyć. W telewizorze zastosowano również funkcję kompensacji ruchu z przewidywaniem MEMC (Motion Estimation Motion Compensation), która pozwala na płynniejsze, wyraźniejsze i bardziej realistyczne odwzorowania.

Za ramą telewizora Gallery OLED TV kryje się 2.2-kanałowy system głośników Canvas Speaker o mocy 10. W, które są skierowane do przodu. Zaprojektowany z artystycznym zacięciem, uhonorowany nagrodą CES 2014 Innovations Award, model EA8800 jest telewizorem, dzięki któremu domowy salon może wyglądać jak galeria sztuki. Telewizor jest wyposażony w funkcję eGallery, dzięki której użytkownik może wybierać spośród różnych trybów wyświetlania obrazu w celu wytworzenia określonego nastroju. Na przykład, w trybie Gallery Mode telewizor wyświetla najsłynniejsze dzieła światowego malarstwa, natomiast w trybie Healing & Remembering Mode pomaga w uzyskaniu ciepłej i przyjaznej atmosfery dzięki nastrojowym dźwiękom i obrazom.

Z kolei najnowszy telewizor LG OLED z zakrzywionym ekranem, model 55EB9600. wyróżnia się walorami ekologicznymi. Został wykonany z większym wykorzystaniem surowców wtórnych niż jego poprzednik oraz ze znacznie mniejszej liczby elementów. Lekki i energooszczędny 55EB9600 otrzymał nagrodę CES 2014 Innovations Award, którą przyznano za przyjazność dla środowiska oraz doskonałą jakość wykonania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)