CES 2014: LG i jego najnowsze telewizory OLED

CES 2014: LG i jego najnowsze telewizory OLED

CES 2014: LG i jego najnowsze telewizory OLED
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.01.2014 12:39, aktualizacja: 03.01.2014 14:14

Podczas targów CES 2014 LG zaprezentuje największy na świecie telewizor OLED ULTRA HD z zakrzywionym ekranem (model 77EC9800), a także inne modele 55- oraz 65-calowych telewizorów OLED. Pokazany zostanie także Gallery OLED TV (model 55EA8800) oraz telewizor OLED z zakrzywionym ekranem (model 55EB9600), wyróżniający się walorami pro-ekologicznymi.

Jakość obrazu

55-, 65. oraz 77-calowe telewizory OLED UHD z zakrzywionym ekranem są wyposażone w opatentowaną przez LG technologię WRGB OLED oraz matrycę o rozdzielczości 4K 3840 x 2160 pikseli. Ten gigantyczny model o przekątnej 77 cali otrzymał cenioną nagrodę Best of Innovations w konkursie 2014 CES Innovations Awards.

Temperatura barwowa każdego z pikseli jest automatycznie regulowana przez funkcję korekcji kolorów LG Color Refiner, dzięki czemu zyskuje się spójność i zrównoważenie barw. W celu pełnego wykorzystania jakości obrazu, wynikającej z nieskończenie dużego kontrastu, w telewizorze zastosowano algorytm dynamicznej regulacji zakresu tonalnego HDR (High Dynamic Range). OLED z zakrzywionym ekranem jest też wyposażony w technologię Ultra Cinema 3. zapewniającą wrażenia w trójwymiarze przy wykorzystaniu technologii polaryzacyjnej FPR (film-type patterned retarder).

Aby poszerzyć możliwości oglądania obrazu o dużej rozdzielczości, firma LG zastosowała w telewizorze 77EC980. swój autorski procesor Tru-ULTRA HD Engine Pro, który umożliwia skalowanie materiałów o rozdzielczości SD, HD lub Full HD do jakości 4K. Algorytm zwiększania rozdzielczości koryguje błędy spowodowane skalowaniem, dzięki czemu wyświetlany obraz jest gładszy i pozbawiony rozmyć. W telewizorze zastosowano również funkcję kompensacji ruchu z przewidywaniem MEMC (Motion Estimation Motion Compensation), która pozwala na płynniejsze, wyraźniejsze i bardziej realistyczne odwzorowania.

Za ramą telewizora Gallery OLED TV kryje się 2.2-kanałowy system głośników Canvas Speaker o mocy 10. W, które są skierowane do przodu. Zaprojektowany z artystycznym zacięciem, uhonorowany nagrodą CES 2014 Innovations Award, model EA8800 jest telewizorem, dzięki któremu domowy salon może wyglądać jak galeria sztuki. Telewizor jest wyposażony w funkcję eGallery, dzięki której użytkownik może wybierać spośród różnych trybów wyświetlania obrazu w celu wytworzenia określonego nastroju. Na przykład, w trybie Gallery Mode telewizor wyświetla najsłynniejsze dzieła światowego malarstwa, natomiast w trybie Healing & Remembering Mode pomaga w uzyskaniu ciepłej i przyjaznej atmosfery dzięki nastrojowym dźwiękom i obrazom.

Z kolei najnowszy telewizor LG OLED z zakrzywionym ekranem, model 55EB9600. wyróżnia się walorami ekologicznymi. Został wykonany z większym wykorzystaniem surowców wtórnych niż jego poprzednik oraz ze znacznie mniejszej liczby elementów. Lekki i energooszczędny 55EB9600 otrzymał nagrodę CES 2014 Innovations Award, którą przyznano za przyjazność dla środowiska oraz doskonałą jakość wykonania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)