CES 2013: Twój telefon będzie działał dwa tygodnie non-stop!

CES 2013: Twój telefon będzie działał dwa tygodnie non-stop!14.01.2013 11:49
CES 2013: Twój telefon będzie działał dwa tygodnie non-stop!
Źródło zdjęć: © WP.PL

Jeżeli wydaje się wam, że któryś z producentów wreszcie zastosował innowacyjną baterię, albo ekstremalnie duże ogniwo to jesteście w błędzie. Rynek nie znosi jednak próżni i skoro współczesne smartfony działają góra dwa dni na jednym ładowaniu, to firma Liliputian postanowiła wydłużyć życie smartfona na baterii do dwóch tygodni.

Jak to robią? Urządzenie o nazwie Nectar to ogniwo paliwowe, które zasilane jest gazem, dokładnie takim samym jaki stosowany jest w zwykłych zapalniczkach. Specjalne urządzenie czerpię energię z gazu, który Nectar przetwarza w energię elektryczną. Urządzenie wyraźnie przy tym wibruje i czuć strumień ciepłego powietrzna odprowadzany przez wentylator.

Producent zazdrośnie strzeże sekretu swojego rozwiązania i w rozmowie z nami mówił samymi ogólnikami. Twierdził, że ma liczne patenty, a sama technologia zbliżona jest do produkcji wafli krzemowych z których potem wycina się układy procesorów.

288762074631583891
Źródło zdjęć: © (fot. WP.PL)

Nectar kosztuje 30. dolarów (około 900 zł) a nabój, który wystarcza na 10 doładowań to koszt 10 dolarów (około 30 zł). Naboje są jednorazowe i nie ma fabrycznej możliwości ich samodzielnego napełnienia, choć pewnie niektórzy znajdą na to sposób. Sam pomysł wydaje się mieć przynajmniej kilka fajnych zastosowań. Wszyscy Ci, którzy podróżują do miejsc, w których ciężko o dostęp do gniazdka elektrycznego będą z Nectara zadowoleni. Urządzenie trafi do sprzedaży już na wiosnę.

Jarosław Babraj

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)