CES 2013: Projekt SHIELD, czyli własna konsola Nvidii

CES 2013: Projekt SHIELD, czyli własna konsola Nvidii

CES 2013: Projekt SHIELD, czyli własna konsola Nvidii
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
08.01.2013 10:12, aktualizacja: 08.01.2013 11:37

Nvidia zaprezentowała na targach CES 2013 w Las Vegas Projekt SHIELD, czyli przenośne urządzenie do gier obsługujące otwarte platformy oprogramowania

Ponieważ Projekt SHIELD to urządzenie oparte na systemie Android, ma ono dostęp do wszystkich gier dostępnych w sklepie Google Play. Ponadto może funkcjonować jako bezprzewodowy kontroler i odbiornik gier strumieniowanych z komputera PC wyposażonego w procesory graficzne GeForce GTX, umożliwiając granie w tytuły ze sklepu Steam w dowolnym miejscu w domu.

Zainspirowaliśmy się rosnącą popularnością technologii mobilnych i rozwiązań chmury, które uwolnią nas od naszych maszyn i pozwolą nam grać gdziekolwiek chcemy, na dowolnym ekranie Projekt SHIELD łączy w konsolowym kontrolerze wysoką wydajność obliczeniową układu Nvidia Tegra 4. szybką technologię łączności bezprzewodowej dla gier oraz wysoką jakość obrazu i dźwięku. Grać można na ekranie wbudowanym w urządzenie lub podłączyć je do dużego telewizora i usiąść na wygodnej kanapie.

Projekt SHIELD jest napędzany nowym układem Nvidia Tegra 4. który został wyposażony w specjalnie dostosowany, 72-rdzeniowy procesor graficzny GeForce oraz pierwszą czterordzeniową implementację najnowszego procesora centralnego firmy ARM, czyli Cortex-A15. Dzięki energooszczędnemu rdzeniowi i technologii oszczędzania energii PRISM 2 urządzenie ma zapewnić godziny zabawy na jednym ładowaniu akumulatora.

W Projekt SHIELD wbudowano 5-calowy wyświetlacz wielodotykowy o rozdzielczości HD 1280x72. i gęstości 294 punktów na cal (dpi). Oprócz tego procesor Tegra 4 został wyposażony w technologię Direct Touch, dzięki której reakcja urządzenia na dotyk jest szybsza i bardziej dokładna niż w przypadku standardowych wyświetlaczy dotykowych.

Gry dla systemów Android i Windows

Projekt SHIELD umożliwia granie w gry dla systemów Android i Windows. Urządzenie może natychmiast pobrać wszystkie gry dla systemu Android, w tym specjalnie zoptymalizowane tytuły dostępne w sklepie NVIDIA TegraZone. SHIELD funkcjonuje też jako bezprzewodowy odbiornik do gier z umieszczonego w pobliżu komputera PC, wyposażonego w kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 65. lub lepszą.

Dostrojony dźwięk i system głośnikowy Bass Reflex

Za odtwarzanie dźwięku z urządzenia odpowiadają specjalnie dobrane głośniki w obudowach bass-reflex i dostrojony system audio, który umożliwia uzyskanie dwukrotnie niższych częstotliwości niż podobne rozwiązania w laptopach wysokiej klasy.

Projekt SHIELD może również korzystać z takich aplikacji dla systemu Android jak Hulu, Netflix czy Slacker Radio, dzięki czemu dostajemy możliwość mobilnego oglądania filmów i słuchania muzyki.

Wsparcie wiodących deweloperów gier

Czołowi twórcy gier wyrazili już silne zainteresowanie Projektem SHIELD. Pozytywnie o nowym urządzeniu wypowiadają się choćby przedstawiciele Ubisoft czy Epic Games.

Niestety na razie nie wiemy jeszcze ile nowy gadżet Nvidii będzie kosztować, ani kiedy trafi do rąk polskich graczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)