CES 2013: Niesamowity, wygięty telewizor OLED Samsunga

CES 2013: Niesamowity, wygięty telewizor OLED Samsunga
Źródło zdjęć: © WP.PL

09.01.2013 04:24, aktual.: 04.03.2013 11:56

Samsung - jak to ma w zwyczaju - nie przestaje zadziwiać. Nie tak dawno temu pokazał telewizor OLED, a podczas targów CES 2013 pokazał niesamowity,pierwszy na świecie, wygięty ekran telewizora. Pierwsze wrażenie? Jest niesamowity, a oglądanie obrazów strasznie wciąga.

Samsung opanował produkcję telewizorów OLED już dawno temu, jednak na CES pokazał prawdziwą perełkę w swoim portfolio, czyli 55-calowy ekran. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdynie nie fakt, że ekran jest wygięty. Samsung inspirował się ekranami, które montowane są w kinach. Są one wygięte, sprawiając wrażenie naturalnej głębi obrazu. Rzeczywiście, najnowszy pomysł Samsunga daje zupełnie inne wrażenie odbieranego obrazu. Obraz wydaje się pełniejszy, dający lekkie wrażenie otaczania. Oczywiście, wrażenia nie są tak duże, jakie znamy z kina typu IMAX, jednak już na tyle ciekawe, że z przyjemnością staliśmy przed ekranem wpatrując się w obraz.

Samo wygięcie telewizora jest niewielkie, jednak Samsung podkreśla, iż jest to dopiero prototyp i w kolejnych wersjach możemy się spodziewać większego wygięcia / zakrzywienia ekranu. Co ciekawe, taka konstrukcja telewizora eliminuje konieczność stosowania podstawki - telewizor stoi samodzielnie na swojej obudowie. Co ciekawe, premiera tego urządzenia na targach CES była tak dużą tajemnicą, że nawet menagerowie Samsunga nie wiedzieli przed targami o jego istnieniu. Kiedy zobaczymy telewizor w sklepach? Samsung twierdzi, że nie wcześniej niż pod koniec tego roku. Cena? Przedstawiciel producenta - Michael Zoeller - powiedział dla WP.PL - "to nie będzie najtańszy telewizor na rynku".

Obraz
© (fot. WP.PL)

Z Las Vegas, Jarosław Babraj

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (480)