CES 2012: Teraz w TV - tablet, telefon i wiele więcej

CES 2012: Teraz w TV - tablet, telefon i wiele więcej

CES 2012: Teraz w TV - tablet, telefon i wiele więcej
Źródło zdjęć: © chip.pl
10.01.2012 16:27, aktualizacja: 11.01.2012 10:05

Zobacz treści z tabletu albo kamery bezpośrednio w swoim telewizorze.

Opera i AwoX, dostawca rozwiązań DLNA (Digital Living Network Alliance), ogłosili dzisiaj integrację technologii AwoX, mediaCTRL SDK, z Opera Devices SDK. To rozwiązanie umożliwi producentom telewizorów i dekoderów STB zapewnienie swoim klientom dostępu do ciekawych treści za pomocą sieci wielu domowych urządzeń.

Co to jest DLNA i co oznacza dla użytkowników? Digital Living Network Alliance to grupa producentów, która pracuje nad standardami i rozwiązaniami dzielenia treści pomiędzy różnymi domowymi urządzeniami. Dla użytkowników oznacza to więcej treści na większej ilości urządzeń i w prostszy sposób. Dla przykładu mogą oni przesłać pliki z różnych połączonych domową siecią urządzeń, takich jak kamera albo telefon, bezpośrednio do telewizora.

Liczba domowych urządzeń rośnie, a ich właściciele szukają coraz prostszych sposobów na dzielenie treści pomiędzy nimi. Dzięki dołączeniu do Opera Devices SDK rozwiązania AwoX producenci mogą z łatwością odkrywać zalety domowych sieci, wykorzystując zbiór wielu różnych, certyfikowanych przez DLNA urządzeń. Ta integracja umożliwi im także użycie zdalnego interfejsu, by zapewnić użytkownikom ujednolicony interfejs na wielu połączonych siecią urządzeniach.

Opera Devices SDK umożliwia producentom tworzenie przeglądarek opartych o wydajny silnik Opery. Przeglądarki, sklepy z aplikacjami, elektroniczne informatory programowe i inne rozwiązania telewizji internetowej oparte na Opera Devices SDK są dystrybuowane na całym świecie w wielu produktach, takich jak telewizory, konsole gier, odtwarzacze multimedialne i tablety.

The Awox mediaCTRL Software Development Kit umożliwia producentom kompleksową integrację funkcji multimedialnych na ich urządzeniach. Zapewnia interoperacyjność z tysiącami certyfikowanymi przez DLNA urządzeń. Awox mediaCTRL, który został zaimplementowany na ponad 4. milionach urządzeń, zapewnia wsparcie DLNA czołowym platformom i chipsetom.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)