CES 2012: Telewizory Toshiba z funkcjami Media Guide

CES 2012: Telewizory Toshiba z funkcjami Media Guide
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.01.2012 12:11

Nowe telewizory Toshiba Smart TV będą wyposażone w zaawansowany przewodnik po mediach MediaGuide. Funkcja MediaGuide ma zapewnić użytkownikom telewizorów Toshiba zupełnie nową jakość wyszukiwania i organizacji kontentu.

Jak zapowiada Toshiba, debiutujące w 201. roku telewizory z serii Smart TV oprócz dostępu do Internetu i wielu innych funkcji będą mieć w wyposażeniu standardowym również oparty na technologii Rovi innowacyjny przewodnik po mediach MediaGuide. W odróżnieniu od tradycyjnych elektronicznych przewodników po kanałach aplikacja ta posiada wiele możliwości wyszukiwania oraz szeroki wachlarz dodatkowych opcji. Oferuje również dokładne, opisowe informacje na temat aktorów, programów telewizyjnych i fimów, a także szeroką bazę zdjęć i linków do ponad 2,5 miliona opisów kanałów telewizyjnych, 120 tysięcy profili celebrytów, a także opcję wyszukiwania danych o programach telewizyjnych od 1960 roku.

Użytkownicy będą mogli łatwo i wygodnie aktywować MediaGuide naciskając przycisk "GUIDE" na swoim pilocie lub poprzez Toshiba Places. Oprócz dokładnej listy kanałów, funkcja MediaGuide oferuje ciekawe informacje na temat programów i filmów. Jeśli na przykład widz chciałby wiedzieć, w jakich innych filmach występował jeden z preznetowanych właśnie na ekranie aktorów, MediaGuide udzieli mu na to odpowiedzi. Ponadto wskaże, czy któryś z tych filmów będzie wyświetlany na antenie jednego z dostępnych kanałów w ciągu najbliższych ośmiu dni. Dodatkowo MediaGuide sam zaproponuje użytnikowi programy, które mogłyby go zainteresować – dobierze je w oparciu o redakcyjne recenzje, osobiste preferencje użytkownika, słowa kluczowe, kategorie i inne parametry.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)