CES 2012: nowości Sony

CES 2012: nowości Sony

CES 2012: nowości Sony
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.01.2012 12:13, aktualizacja: 11.01.2012 08:40

Na odbywających się w Las Vegas targach CES 2012 firma Sony prezentuje całą gamę nowości.

Podczas targów CES Sony prezentuje cały szereg nowości: od 55-calowego prototypu telewizora z nową technologią wyświetlaczy "Crystal LED Display" po smartfony, aparaty i sprzęt audio.

Telewizory i odtwarzacze

Powiększona gama telewizorów Sony BRAVIA obejmuje trzy główne linie produktów: podstawową BX, wzbogaconą EX i "flagową" HX. Zastosowany w nowych telewizorach panel Sony OptiContrast umożliwia wyświetlanie obrazu na przedniej powierzchni ekranu telewizora i wytwarza ciemne tło, zapewniając kontrastowy obraz nawet w jasno oświetlonym pomieszczeniu. Dalszą poprawę jakości wyświetlania zapewniają cyfrowe procesory obrazu X-Reality PRO i X-Reality, a najnowsza wersja technologii Motionflow XR pomaga osłabić rozmycie obrazu spowodowane szybkim ruchem kamery.

Sony powiększa również ofertę produktów opartych na platformie Google TV, dodając do niej nowy, sieciowy odtwarzacz multimedialny i nowy odtwarzacz Blu-ray Disc. Dodatkowo, wybrane modele BRAVIA z oferty na rok 201. będą wyposażone w rozwiązania ułatwiające użycie platformy Google TV.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Tablety Sony

Pierwszym modelem wprowadzonym przez Sony był Tablet S - wyposażony w 9,4-calowy calowy wyświetlacz. Jego następcą będzie Sony Tablet P. Jego dwa niezależne, 5,5-calowe ekrany mogą służyć do różnych celów, umożliwiając na przykład oglądanie filmu na jednym z nich i wybieranie funkcji na drugim lub sprawdzanie poczty na jednym ekranie i używanie drugiego w roli klawiatury. Oba wyświetlacze można też połączyć w jeden duży ekran. Co więcej, dzięki składanej obudowie urządzenie z łatwością mieści się w kieszeni marynarki i w torebce.

Komputery Sony VAIO

Podczas targów CES 201. Sony prezentuje kilka nowych technologii i prototypów komputerów z serii VAIO, od konstrukcji typu Slate PC i ultrabook do komputerów „wszystko w jednym” z technologią BRAVIA i możliwością oglądania obrazu 3D bez okularów.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Smartfony

Do najważniejszych planów Sony należy zwiększenie udziału w północnoamerykańskim rynku smartfonów. Spółka Sony Ericsson zostanie obecnie przekształcona w podmiot stanowiący wyłączną własność Sony i działający pod nową nazwą „Sony Mobile Communications”. Nowe smartfony będą sygnowane marką Sony.

Najnowsze modele mają efektowne, smukłe konstrukcje oraz funkcje Full HD. Ich użytkownicy mogą wyświetlać filmy, audycje telewizyjne i strony www, utrwalać obrazy w formacie HD i prezentować je na dowolnym ekranie oraz korzystać z gier HD - również na dowolnie wybranym ekranie.

Nowy model Xperia ion jest pierwszym smartfonem LTE Sony wyposażonym w niezwykły wyświetlacz HD 720. Reality oparty na technologii Sony Mobile BRAVIA. Smukła, lekka i trwała obudowa z aluminium zawiera 12-megapikselowy aparat odznaczający się bardzo dużą szybkością działania. Nowy model Xperia S również ma funkcje Full HD, a dodatkowo daje możliwość rejestracji obrazu 3D.

Aparaty i kamery

Sony przedstawia 1. nowych modeli kamer Handycam. Najnowszym ulepszeniem w rodzinie Handycam jest zupełnie nowy system stabilizacji obrazu o nazwie „Balanced Optical Steady Shot”. Dzięki stabilizacji całej ścieżki optycznej, obejmującej obiektyw i przetwornik obrazu, nowy system kompensuje drgania ręki nawet 13 razy skuteczniej niż poprzednie modele.

Sony rozwija także linię kamer z wbudowanymi projektorami, wprowadzając do niej nowe modele o większej jasności oraz akcesoria poprawiające jakość dźwięku. Kolejną nowością będzie kamera 3. HDR-TD20VE - znacznie mniejsza od swojej poprzedniczki.

Model „Bloggie Live”. to z kolei pierwszy na świecie kieszonkowy aparat MP4 o rozdzielczości Full HD umożliwiający strumieniową transmisję obrazu na żywo przez wbudowany układ WiFi. Sony ogłasza również wprowadzenie nowych aparatów cyfrowych Cyber-shot oraz nowego rozwiązania do szeroko pojętego zarządzania wykonanymi zdjęciami, nazwanego „Play Memories”.

Sprzęt audio

W ofercie odtwarzaczy MP3 Sony Walkman pojawi się nowa seria Z. Ten sztandarowy produkt umożliwia wykorzystywanie wielu aplikacji i pozwala na łączenie się z serwisami Sony Music Unlimited oraz Android Market. Przechowywane w odtwarzaczu z serii Z treści można przesyłać bezprzewodowo do urządzeń zgodnych z DLNA oraz, przez łącze HDMI, do telewizorów BRAVIA. W ofercie Sony pojawi się do 1. modeli słuchawek opartych na nowej technologii Balanced Armature. Najważniejszymi wyróżnikami tych zminiaturyzowanych słuchawek dousznych jest stylowy wygląd, wygoda użytkowania, izolacja akustyczna, ochrona przed przenikaniem dźwięku ze słuchawek na zewnątrz i filtrowanie zewnętrznych hałasów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)