CES 2011: nowe oprogramowanie SanDisk dla pamięci USB

CES 2011: nowe oprogramowanie SanDisk dla pamięci USB

CES 2011: nowe oprogramowanie SanDisk dla pamięci USB
Źródło zdjęć: © SanDisk
07.01.2011 12:56

SanDisk ogłosił wprowadzenie funkcji szyfrowania danych i tworzenia kopii zapasowych online do każdego z oferowanych modeli pamięci USB. Oprogramowanie SecureAccess umożliwia utworzenie na dysku USB zaszyfrowanego i chronionego hasłem folderu lub magazynu w celu ochrony przechowywanych w nim plików przed nieautoryzowanym dostępem. Oprogramowanie daje ponadto możliwość bezpiecznego przechowywania do 2 GB danych online, wykorzystując rozwiązanie firmy Dmailer

Jeszcze w pierwszym kwartale tego roku wszystkie oferowane przez firmę SanDisk dyski USB będą wzbogacone o funkcje szyfrowania i tworzenia kopii zapasowych danych online.

Obraz
© Pamięć USB SanDisk Ultra (fot. SanDisk)

Oprogramowanie SecureAccess firmy SanDisk zapewnia chronioną hasłem przestrzeń automatycznie zabezpieczającą pliki, korzystając ze 128-bitowego szyfrowania AES w celu ochrony danych przed nieautoryzowanym dostępem w przypadku zagubienia lub kradzieży dysku. Bezpieczna partycja daje użytkownikowi możliwość określenia, które pliki mają zostać objęte ochroną prywatności w sytuacji współdzielenia dysku USB ze współpracownikami lub znajomymi.

Użytkownicy otrzymają również możliwość skorzystania z dodatkowej ochrony przed skutkami uszkodzenia komputera i utraty plików za pomocą rozwiązania Dmailer, które umożliwia przechowywanie do 2 GB kopii zapasowych danych online. Technologia chmury obliczeniowej pozwala na zdalny dostęp do danych o dowolnej porze i z dowolnej lokalizacji, a oprócz tego ułatwia współdzielenie dużych plików. Rozwiązanie jest dostępne obecnie w wybranych modelach dysków USB firmy SanDisk.

Obraz
© Pamięć USB SanDisk Cruzer Edge (fot. SanDisk)

SanDisk poszerzył również ofertę produktów USB o dwa nowe modele. Dysk flash USB Ultra oferuje zwiększoną szybkość przesyłania danych, zaś Cruzer Edge odznacza się zwiększoną przenośnością.

Flash USB Ultra

Dysk flash USB Ultra firmy SanDisk umożliwia przesyłanie danych z szybkością do 1. MB/sek. Dysk jest objęty ograniczoną pięcioletnią gwarancją. Urządzenie jest dostępne w wersjach od 8 do 32 GB.

Dysk flash USB Cruzer Edge firmy SanDisk

Urządzenie jest dostępne w wersjach od 4 do 16 GB. Dysk flash USB Ultra będzie można nabyć u sprzedawców detalicznych na całym świecie jeszcze w tym miesiącu. Pamięć jest objęta ograniczoną dwuletnią gwarancją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)