CES 2010: odtwarzacze Blu-ray z obsługą DivX TV

CES 2010: odtwarzacze Blu‑ray z obsługą DivX TV

CES 2010: odtwarzacze Blu-ray z obsługą DivX TV
Źródło zdjęć: © DivX
07.01.2010 15:32, aktualizacja: 07.01.2010 16:21

Specjalizująca się w kodekach firma DivX zapowiada w Las Vegas DivX TV, czyli nową internetową platformę telewizyjną.

Specjalizująca się w kodekach firma DivX zapowiada w Las Vegas DivX TV, czyli nową internetową platformę telewizyjną.

W praktyce chodzi tu o rozszerzenie firmware’u, które odtwarzaczom wideo HD ze złączem Ethernet i odpowiednim procesorem (szczegóły mają się pojawić wkrótce) pozwala na korzystanie za pośrednictwem łącza szerokopasmowego z różnych serwisów proponujących wideo i muzykę na żądanie, a także usług WWW takich jak Twitter albo Picasa. Oprócz tego DivX TV umożliwia wykorzystywanie odtwarzacza wideo jako klienta strumieniowania w lokalnej sieci i odtwarzanie offline materiałów wideo we wszystkich formatach DivX aż po rozdzielczość Full HD.

Obraz
© (fot. DivX)

Pierwszymi urządzeniami z funkcją DivX TV będą odtwarzacze Blu-ray LG Electronics z tak zwaną funkcją NetCast, które w ciągu tego roku otrzymają stosowną aktualizację firmware’u. Obecnie sprzedawane odtwarzacze LG już wyświetlają np. klipy wideo z YouTube'a. W DivX TV użytkownik uzyskuje jednak dostęp do portalu, za pośrednictwem którego trafia do wielu różnych serwisów. Podobną drogą już od jakiegoś czasu podąża Panasonic w niektórych odtwarzaczach Blu-ray i telewizorach obsługujących jego własny portal Viera Cast. Kolejnym partnerem mógłby być Samsung, który nie tak dawno za pomocą aktualizacji dla odtwarzaczy Blu-ray poszerzył zakres funkcji o dostęp do filmów z YouTube'a. Według DivX nowa platforma daje się zintegrować także w niezliczonej liczbie obecnie sprzedawanych odtwarzaczy HD –. co w gruncie rzeczy nie dziwi, zważywszy na fakt, że zwykle posługują się one tymi samymi procesorami, które można znaleźć
także w odtwarzaczach Blu-ray.

Według informacji podawanych przez twórców oferta DivX TV już na starcie obejmować będzie ponad 70 różnych serwisów i ma ona sięgać od wolnych i powszechnie dostępnych portali wideo aż po płatne serwisy z filmami fabularnymi i programami telewizyjnymi. Podczas swojej konferencji prasowej LG w środę rano (czasu lokalnego) zapowiedziało już partnerstwo, DivX zamierza w najbliższych dniach umożliwić dziennikarzom bliższe zapoznanie się z DivX TV. Przydałoby się także poszukać odpowiedzi na pytanie, jaki właściwie sens ma zamienianie odtwarzacza Blu-ray wraz z telewizorem (i to być może podczas odtwarzania filmu) w klienta Twittera?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)