CES 2010: Nowe odtwarzacze Blu‑Ray Samsunga

CES 2010: Nowe odtwarzacze Blu-Ray Samsunga

07.01.2010 15:12, aktual.: 07.01.2010 15:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung zaprezentował najnowsze odtwarzacze Blu-ray. Wśród pięciu nowych propozycji szczególnie wyróżnia się model BD-C6900 - zdobywca nagrody 2010 CES Best of Innovations Award - oferujący możliwość odtwarzania w formacie Blu-ray 3D.

BD-C7500 - to najsmuklejszy dotychczas odtwarzacz Blu-ray o nowoczesnym, inspirowanym naturą wzornictwie. Odtwarzacz BD-C650. łączy w sobie wydajność i szybkość działania, a model BD-C5500 charakteryzuje się z kolei przyjaznym dla środowiska wykonaniem. Wszystkie odtwarzacze, których premiera zaplanowana jest na 2010 rok, po raz pierwszy wyposażone będą w funkcję Internet@TV, umożliwiającą dostęp do różnorodnych treści multimedialnych oferowanych przez największe serwisy internetowe.

Zaprojektowane z myślą o w pełni multimedialnej rozrywce, modele BD-C650. i wyższe, wyposażone zostały w łączność Wi-Fi oraz – po raz pierwszy w historii – unowocześnioną wersję funkcji Internet@TV. Klienci będą mieli do niej dostęp poprzez odtwarzacz Blu-ray, nawet jeśli nie posiadają telewizorów HD firmy Samsung. Nowością w opcji Internet@TV w tym roku jest Samsung Apps, sklep z aplikacjami, z którego użytkownicy mogą pobierać materiały i usługi multimedialne.

Obraz
© BD-C7500 (fot. Samsung)

BD-C7500
Model BD-C750. to odtwarzacz o ciekawej formie inspirowanej wg producenta naturą. Wyróżniony przez ekspertów w tegorocznej edycji CES 2010 Innovations w kategorii urządzeń do odtwarzania filmów, model BD-C7500, przy szerokości poniżej 3 cm jest najsmuklejszym odtwarzaczem Blu-ray na świecie. Można go zawiesić na ścianie, postawić pod kątem 25 stopni lub płasko. Odtwarzacz BD-C7500 cechuje się zwiększoną prędkością ładowania i uruchamiania płyt. Jest także w stanie odtwarzać materiały 1080p z prędkością 24 klatek na sekundę.

BD-C6900
Fani rozrywki po raz pierwszy mogą cieszyć się filmami w 3. dzięki odtwarzaczowi BD-C6900, który zapewnia dodatkowo wielokanałowy dźwięk przestrzenny. Odtwarzacz jest kompatybilny z telewizorami HD w formacie 3D oraz najnowszymi standardami 3D dla Blu-ray. Dzięki półprzeźroczystej obudowie urządzenia, możemy zobaczyć, jak płyta obraca się podczas odtwarzania.

Obraz
© BD-C6900 (fot. Samsung)

BD-C6500
Z prędkością ładowania płyt wynoszącą 1. sekund oraz 15 sekundowym czasem uruchamiania, model BD-C6500 jest jednym z najszybszych odtwarzaczy na rynku. Oferuje on lepsze parametry odtwarzania, dzięki technologii Adaptive Servo (AST).

Kino domowe: BD-C5500
Wspólne dla wszystkich modeli odtwarzaczy przewidzianych na 201. rok są ich przyjazne środowisku cechy. Zaczynając od BD-C5500, każde urządzenie charakteryzuje się lepszą wydajnością energetyczną uzyskaną dzięki nowym rozwiązaniom, takim jak kontrola ładowania, napęd o niskim poborze mocy i detektor filmów analogowych. Zapewniają one redukcję poboru energii do poziomu 13W podczas odtwarzania płyt i jedynie 0.1W w trybie czuwania. Wszystkie odtwarzacze spełniają wyśrubowane normy EnergyStar 4.0.

Model BD-C5500 został zaprojektowany specjalnie dla użytkowników, którzy oczekują odtwarzacza o wysokiej wydajności i zaawansowanych funkcjach, dostępnego w przystępnej cenie. Urządzenie posiada opcję łączności Wi-Fi, pozwala na przeglądanie multimediów z innych urządzeń za pośrednictwem DLNA, a także korzystanie z zasobów portali internetowych za pośrednictwem funkcji Internet@TV.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)