CES 2010: kamery Handycam na nowy rok

CES 2010: kamery Handycam na nowy rok

CES 2010: kamery Handycam na nowy rok
Źródło zdjęć: © Sony
07.01.2010 13:38, aktualizacja: 08.01.2010 15:08

W ofercie firmy Sony na rok 2010 pojawił się ciekawy model cyfrowej kamery wideo, którego wyróżnikami są wysoka jakość obrazu HD, profesjonalne możliwości i nieliniowa rejestracja.

Parametry optyczne kamery Handycam HDR-AX2000. oraz jej ergonomia idą w parze z zaawansowanymi funkcjami ręcznego wybierania ustawień, które pozwalają precyzyjnie kontrolować powstanie materiałów w rozdzielczości HD.

Nowa kamera spełnia wymogi profesjonalnego stylu pracy i jako pierwsza w rodzinie Handycam umożliwia nieprzerwane nagrywanie z wykorzystaniem dwóch gniazd na karty pamięci. Jeżeli więc w czasie nagrywania zabraknie miejsca na używanej karcie, urządzenie automatycznie będzie kontynuowało nagrywanie na karcie pamięci włożonej do drugiego gniazda.

Obraz
© Kamera Sony Handycam HDR-AX2000E (fot. Sony)

Wybór kart pamięci jako nośnika nagrań nie jest przypadkowy. Rozwiązanie to umożliwiło zmniejszenie wymiarów samej kamery, a ponadto pozwala na importowanie filmów HD bezpośrednio do systemów montażu nieliniowego, bez czasochłonnego kopiowania nagrań z taśmy.

Dla większej uniwersalności, kamera jest wyposażona w gniazda na karty Memory Stick PRO Duo i SD/SDHC (sprzedawane oddzielnie). Tej wiosny nabywcy będą mogli również wybierać spośród 1. lekkich, niewielkich kamer Handycam, w których nośnikiem danych jest karta pamięci lub wewnętrzna pamięć flash, oraz 5 funkcjonalnych modeli z twardym dyskiem o dużej pojemności.

W nowych kamerach Handycam wykorzystano rozwiązania, których zadaniem jest zapewnienie lepszej jakości obrazu - zarówno przy kręceniu filmów HD, jak i wykonywaniu szczegółowych zdjęć.

Obraz
© Kamera Sony Handycam HDR-CX115 (fot. Sony)

Zaawansowane modele HD z pamięcią flash i twardym dyskiem (CX550V, XR550V, CX350V, XR350V, CX305. są wyposażone w obiektyw Sony G Lens. Obiektyw ten odznacza się większą minimalną szerokością kąta: jego pole widzenia jest mniej więcej dwukrotnie większe niż w poprzednich modelach Handycam. Minimalna ogniskowa modeli CX550V/XR550V - mniejszych od swoich poprzedników - wynosi 29,8 mm przy kręceniu filmów, a 26,3 mm przy wykonywaniu fotografii (w przeliczeniu na format 35 mm) i należy do najlepszych w tej klasie urządzeń.

Kiedy w kadrze musi zmieścić się jeszcze więcej, oferowany oddzielnie konwerter szerokokątny VCL-HGA07B skraca ogniskową do 22,4 mm, pozwalając na uchwycenie w kadrze rozległego krajobrazu albo sporej grupy znajdującej się w niewielkim pomieszczeniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)