CES 2009: Samsung pokazał Flat Panel TV: Internet i full HD w jednym

CES 2009: Samsung pokazał Flat Panel TV: Internet i full HD w jednym

12.01.2009 12:53, aktual.: 12.01.2009 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung Electronics zaprezentował najnowszą generację
telewizorów LCD. Nowym modelom przewodzi seria 7. oferujaca pierwszy, w portfolio
firmy Samsung, telewizor LCD z czestotliwośćią odswieżania 200Hz.

„Jestesmy dumni i bardzo cieszymy sie nie tylko z tego, że Samsung może zaprezentować klientom swój pierwszy telewizor LCD wykorzystujący technologię 200Hz, ale także dlatego, że wkraczamy w erę nowych możliwości przesyłu obrazu do telewizora za pomocą Internetu oraz lokalnych rozwiązań sieciowych”, powiedział Michael Zoeller, Senior Marketing Manager działu TV w Samsung Electronics EHQ. „Samsung to firma, która stawia sobie za cel przekraczanie dotychczasowych granic w wyposażeniu swoich produktów w najnowsze technologie oraz wykorzystanie innowacyjnego wzornictwa. Dzięki temu użytkownicy nowej linii telewizorów będą mogli doświadczyć jeszcze bardziej wyraźnego obrazu i żywszych kolorów.”

Obraz

Seria 7. oferuje 200Hz odświeżanie – nowa częstotliwość odświeżania obrazu, czyli 2 razy szybsza od oferowanej obecnie częstotliwości 100Hz i aż cztery razy szybsza, niż w przypadku standardowych odbiorników. Wysoka częstotliwość odświeżania, szybszy panel oraz opracowana przez Samsung technologia interpolacji kadru 200Hz Motion Plus skutkują całkowitą eliminacją nieostrości i drgań podczas wyświetlania dynamicznych scen. Zarówno seria 7. jak i seria 6. (modele 32 calowe i większe) LCD posiadają ulepszony Ultra Clear Panel – polaryzator, który odbija oświetlenie pomieszczenia pomagając uzyskać głębszą, bardziej intensywną czerń oraz wyraźniejsze kolory. Zwiększając wydajność nowego polaryzatora, znacznie zmniejszono refleksy w porównaniu z wcześniejszymi urządzeniami, dzięki czemu niezależnie od stopnia i jakości oświetlenia w pomieszczeniu, w którym ustawiono telewizor, obraz jest wyraźny, a czerń intensywna. Obie serie posiadają także tryb adaptacji poziomu kontrastu do rodzaju wyświetlanego obrazu – tryb
„Natural”. Wyświetlany obraz łączy w sobie wysoką jasność wyświetlania panelu LCD z jednoczesną kinową wręcz głębia czerni, dotąd osiąganą tylko na panelu plazmowym. Obie serie telewizorów cechuje także niski pobór mocy, co pomaga użytkownikom ograniczyć wydatki na energię elektryczną. Telewizory zostały zaprojektowane zgodnie z wymogami europejskiego standardu ekologicznego European ECO Flower.

Wyposażone w tuner DVB-T/C MPEG4 oraz wejście CI, serie 6. i 7. są także przygotowane do obsługi formatu HDTV nadawanego w przyszłości na rynku europejskim.

Funkcje sieciowego przesyłania danych

Telewizory LCD Samsung z serii 7. i 6. oferują również usługę „Internet@TV - Content Service”. Przy wsparciu rewolucyjnego, opracowanego przez inżynierów Yahoo! oprogramowania Widget Engine użytkownicy uzyskają dostęp do ogromnej bazy treści multimedialnych oferowanych przez różnorodne serwisy Internetowe m.in.: Flickr, Wiadomości, Pogoda, Informacje finansowe i inne, których z czasem będzie przybywać. Telewizory z serii 7. są w stanie nie tylko obsługiwać Ethernet za pośrednictwem standardowego kabla sieciowego, ale także podłączyć się bezprzewodowo (standard802.11a/b/g/n), wykorzystując przekaźniki bazujące na złączu USB. Dodatkowo telewizory te są kompatybilne z siecią DLNA i obsługują połączenia umożliwiające swobodne korzystanie z plików muzycznych, zdjęciowych, a nawet video HD przechowywanych np. na jednym z domowych komputerów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)