CES 2009: Panasonic 7.1-kanałowe kino domowe z Blu-ray

CES 2009: Panasonic 7.1‑kanałowe kino domowe z Blu‑ray

CES 2009: Panasonic 7.1-kanałowe kino domowe z Blu-ray
09.01.2009 13:51

Panasonic zaprezentował dwa nowe 7.1-kanałowe systemy kina domowego z odtwarzaczem Blu-ray wyposażone w bezprzewodowe głośniki satelitarne i zintegrowaną stację dokującą dla iPoda. Nowe modele - SC-BT200 i SC-BT300, posiadają po siedem głośników plus subwoofer, dzięki którym widzowie mogą cieszyć się znakomicie oddającym rzeczywistość dźwiękiem przestrzennym.

Nowe modele zestawów kina domowego Blu-ray Panasonic SC-BT20. i SC-BT300 zapewnią użytkownikom niezwykłe doznania audiowizualne. Zastosowane w przednich i centralnym głośniku membrany bambusowe o mocno splecionych włóknach, pozwolą uzyskać jeszcze lepszą wierność dźwięku na szerokim zakresie częstotliwości. Ponadto, subwoofer typu Kelton złożony z dwóch komór wewnętrznych sprawi, że z zestawów SC-BT200 i SC-BT300 wydobywać się będzie głęboki, potężny dźwięk basowy.

Obraz
© (fot. Panasonic)

W nowych modelach kina domowego SC-BT20. i SC-BT300 zastosowano przewodnik Smart Setup, korzystający z nawigacji interfejsu użytkownika GUI, aby umożliwić użytkownikom optymalne ustawienia zestawu. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się ekscytującym, niewiarygodnie realistycznym dźwiękiem, który może konkurować z kinowym.

Po podłączeniu zestawów SC-BT30. i SC-BT200 do sieci można będzie ściągnąć dodatkowe treści w formacie Blu-ray, jak również grać w gry za pośrednictwem funkcji BD-Live. Te formy łączności zostały obecnie ulepszone poprzez dodanie funkcji VIERA Cast, która integruje funkcję Video On Demand serwisu Amazon.com, gdzie można wypożyczać filmy. Usługa Video On Demand serwisu Amazon.com łączy inne możliwe zawartości dostępne na VIERA Cast, włączając w to filmy z You Tube, dostęp do zdjęć on-line przez Picasa Web Albums, informacje finansowe z Bloomberg News, jak również lokalne prognozy pogody.

Oba modele zestawów kina domowego Panasonic zostały wyposażone w uniwersalną stację dokującą dla iPoda, która ułatwia użytkownikom odtwarzanie ich ulubionych filmów i muzyki.

Zestawy kina domowego Panasonic SC-BT20. i SC-BT300 są także bardziej przyjazne środowisku. Udoskonalenia wprowadzone w zakresie poboru mocy, drastycznie obniżyły zużycie energii w trybie czuwania. Dodatkowo, poprzez dostosowanie zużycia energii do zmieniających się sygnałów dźwiękowych, modele te oszczędzają energię także podczas działania. W wyniku tych unowocześnień modele SC-BT200 i SC-BT300 zużywają o 20% mniej energii niż wprowadzony w ubiegłym roku zestaw kina domowego Blu-ray Panasonic SC-BT100.

Model SC-BT30. zużywa 1250 Watów (1kHz, 3 omy, 10% THD), a SC-BT200 - 1000 Watów (1kHz, 3 omy, 10% THD).

Obydwa modele dostępne będą wiosną 2009 roku.
Sugerowane ceny nie są jeszcze znane.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)