CES 2009: jury nagradza innowacyjne produkty

CES 2009: jury nagradza innowacyjne produkty

CES 2009: jury nagradza innowacyjne produkty
14.01.2009 15:45, aktualizacja: 14.01.2009 15:56

Jak co roku jury złożone z dziennikarzy i specjalistów branży IT nagrodziło najbardziej innowacyjne produkty zaprezentowane na targach elektroniki użytkowej CES, które zakończyły się w niedzielę w Las Vegas. Tytuł Best of Innovations w kategorii Computer Hardware przypadł Hewlett-Packardowi za peceta z ekranem dotykowym TouchSmart IQ506. W tej samej kategorii wyróżniono także srebrną kostkę Zero Client Computer firmy Pano Logic. To pozbawione procesora urządzenie o boku 9 centymetrów służy jako namiastka komputera typu desktop – jest klientem terminala łączącego się z serwerem.

Obraz
© Srebrna kostka Pano służy jako terminal (fot. CES)

W segmencie Health and Wellness bezkonkurencyjny był inteligentny krokomierz Fitbit. Liczy on nie tylko kroki, które jego właściciel stawia w ciągu dnia, ale też nadzoruje jakość snu. W pobliżu dołączonej do niego stacji bazowej urządzenie przesyła dane bezprzewodowo do internetowej usługi Fitbit, w której odbywa się analiza zgromadzonych informacji.

Obraz
© Fitbit liczy kroki i ocenia jakość snu (fot. CES)

Zwycięzcą w kategorii Digital Imaging został dziesięciomegapikselowy aparat Sony DSC-T70. z czterema gigabajtami pamięci wewnętrznej. Za najbardziej innowacyjne urządzenie peryferyjne tegorocznych targów CES uznano ThinkPad USB Secure Hard Drive – dysk twardy z interfejsem USB, obsługujący 128-bitowe szyfrowaniem AES (Advanced Encryption Standard) i wyposażony we własną klawiaturę numeryczną do bezpiecznego wprowadzania numeru PIN. Router WNDR3700 firmy Netgear działający w standardzie IEEE 802.11n (Draft N) wygrał w kategorii Home Networking.

Obraz
© Model i1166 odtwarza materiały DVD, DivX i wideo z iPoda (fot. CES)

Zamykany klapką odtwarzacz multimedialny iLuv i116. firmy JWIN służy za stację dokującą dla iPhone'a i iPoda. Materiały wideo są wyświetlane na dziewięciocalowym ekranie w formacie 16:9, a dźwięk odtwarzany przez dwa głośniki wmontowane w urządzenie. iLuv ma certyfikat DivX i jest zwycięzcą konkursu w kategorii Portable Multimedia Accessories. Wśród laureatów konkursu znalazła się także firma Belkin z systemem FlyWire do bezprzewodowej transmisji sygnału HDMI. Zwycięzcą w kategorii Wireless Handsets Accessories został maleńki projektor LED MBP200 obsługujący programy pakietu MS Office.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)