Cenzurka od pracownika

Cenzurka od pracownika

Cenzurka od pracownika
28.05.2010 19:30, aktualizacja: 31.05.2010 09:22

W firmach, które według badania Hewitt Associates są najlepszymi polskimi pracodawcami, 72% pracowników wysoko ocenia pracę zarządu.

Firma Hewitt Associates ogłosiła wyniki 5. edycji Badania Najlepsi Pracodawcy (BNP) w Polsce. Zwycięzcą w kategorii dużych firm został Intel Technology Poland Sp. z o.o., a w kategorii małych i średnich - Toyota Katowice & Toyota Częstochowa (M.G. Centrum Sp. z o. o.).
Najlepszych pracodawców wyróżnia wysoka ocena kadry zarządzającej przez pracowników. W najlepszych firmach, odsetek wysoko oceniających kadrę zarządzającą wzrósł z 65. w 2006 r. do 72% w 2010 r. W opinii swoich podwładnych, zarządy najlepszych pracodawców mają spójną wizję, wdrażają efektywne procesy i praktyki (65%, dla porównania - średnia w badaniu wyniosła 35%), zapewniają jasny podział ról i odpowiedzialności oraz osiągają wyniki biznesowe (72% wobec średniej 43%). 60% badanych z firm będących najlepszymi pracodawcami wyraziło brak obaw związanych z utratą pracy (przy średniej dla Polski - 44%).
Badanie wykazało, że sposób nagradzania za wkład w wyniki firmy jest oceniany nisko, zarówno finansowy (22%), jak i pozafinansowy (30%). U najlepszych pracodawców ocena w obu przypadkach jest niemal dwukrotnie wyższa. Najlepsi Pracodawcy rzadziej niż pozostali stosują nagrody pieniężne, oferując za to nagrody mające wpływ na zwiększenie komfortu pracy lub poprzez przyznanie dodatkowych dni urlopu.

Prawie 2/3 pracowników w Polsce uważa swoje stanowisko pracy za dobrze dopasowane do wykonywanych zadań. 51. deklaruje zadowolenie z równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Nieco ponad połowa badanych bardzo dobrze ocenia relacje panujące wewnątrz firmy - zarówno z kolegami, jak i przełożonymi. Ponad połowa pracowników uważa, że oczekiwania względem nich są jasno komunikowane. Ale tylko 31% pracowników miało poczucie, że zarząd odpowiednio godzi interesy pracowników z interesami firmy.
W piątej edycji Badania Najlepsi Pracodawcy wzięło udział prawie 28,6 tys. pracowników z 89 firm.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)