Ceny procesorów AMD Phenom lecą na łeb, na szyję

Ceny procesorów AMD Phenom lecą na łeb, na szyję

Ceny procesorów AMD Phenom lecą na łeb, na szyję
21.01.2009 12:02

Procesorowa lawina cenowa ruszyła na dobre. Dziesięć dni po zaprezentowaniu przez AMD układu Phenom II X4 koncern Intel zdecydował się na przecenę niektórych procesorów czterordzeniowych dla komputerów biurkowych i serwerów z podstawką CPU. Reakcja AMD była natychmiastowa: w handlu detalicznym ceny dwóch najnowszych modeli: Phenom II X4 940 Black Edition i Phenom II X4 920 spadły o 15–20 euro.

W oficjalnym cenniku procesorów AMD nie zaszły jednak żadne zmiany od 8 stycznia –. najwyraźniej producent woli nie rozgłaszać zbytnio informacji o obniżkach. Także w sprzedaży detalicznej starsze Phenomy generacji 65 nm tylko nieznacznie potaniały od ubiegłego tygodnia. Niemniej ich ceny i tak są już na bardzo niskim poziomie: czterordzeniowy układ AMD można obecnie kupić za mniej niż 100 euro.

Obraz
© (fot. AMD)

Tymczasem pojawiły się pogłoski, że wraz z wprowadzeniem przez AMD pierwszych procesorów AM3 firma zaprezentuje pracujący z dużo wyższą częstotliwością taktowania układ Phenom II –. prawdopodobnie chodzi o model Phenom II X4 950 z zegarem 3,1 GHz.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)