Cdlinux.pl 1.0

Cdlinux.pl 1.0

Cdlinux.pl 1.0
27.06.2007 09:00, aktualizacja: 27.06.2007 10:10

Ukazała się stabilna wersja 1.0 nowej dystrybucji w świecie Linuksa. System o nazwie Cdlinux.pl jest wynikiem kilkuletniej pracy Politechniki Gdańskiej i jest przeznaczony zarówno dla celów edukacyjnych, jak i pracy biurowej.

Cdlinux.pl to dystrybucja w postaci LiveCD ( rzecz jasna z możliwością instalacji na dysk twardy ). Twórcy rozwijali swój produkt w oparciu o doświadczenia z uczelni, dostosowując go do potrzeb studentów i początkujących użytkowników Linuksa. Zrezygnowano również z popularnych środowisk graficznych KDE i Gnome na rzecz IceWm, który dzięki swoim małym wymaganiom pracuje szybko i stabilnie nawet na słabych maszynach.

Dostępne są dwie wersje dystrybucji ( mała 200 MB i duża 700MB ), różniące się zawartym oprogramowaniem. W zestawieniu aplikacji domyślnych można odnaleźć, między innymi, prosty edytor tekstu, przeglądarkę grafiki, menedżer plików multimedialnych, czy odtwarzacz audio/wideo. Ponieważ system ma zapoznawać użytkownika ze światem Linuksa, nie wprowadzono żadnych narzędzi ponad te niezbędne do pracy biurowej. Ciekawostką jest jednak możliwość tworzenia własnych wersji LiveCD. Więcej informacji można odnaleźć na stronie domowej projektu - http://cdlinux.pl/.

Pobierz obrazy płyty:

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)