W ten sposób można stracić swoje pieniądze

Pieniądze
Pieniądze
Źródło zdjęć: © Getty Images | Andrzej Rostek
Marcin Hołowacz

03.02.2022 18:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najgorsze jest to, że wszyscy jesteśmy narażeni na taki atak. Ofiarą może być każdy, ponieważ wystarczy chęć skorzystania z bankomatu. Jak właściwie działa cash trapping?

Podobno proste rozwiązania są najlepsze. Być może właśnie dlatego istnieje sposób okradania ludzi z ich pieniędzy, w którym wszystko zostało oparte na bardzo łatwej metodzie? Niepokojące jest to, że możemy stracić nasze ciężko zarobione pieniądze i nawet nie zdawać sobie z tego sprawy.

Ta metoda sprawi, że nasza gotówka szybko zniknie

Tak zwany cash trapping występuje na całym świecie, a sposób jest banalnie prosty. Złodziej wykorzysta naszą chęć wypłacenia środków z bankomatu. Metoda jest skuteczna, a do tego nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy – to nie jest kwestia cyberbezpieczeństwa, bo "technologia" związana z cash trappingiem jest prymitywna.

Złodziej poszuka najbliższego bankomatu, a jego narzędziem do okradania ludzi będzie listwa pokryta taśmą dwustronną. Odpowiednie zamontowanie takiej listwy sprawi, że w chwili kiedy ktoś zacznie wypłacać swoje pieniądze, dojdzie do kradzieży.

Dużo pieniędzy
Dużo pieniędzy © Getty Images | welcomia

Banknoty opuszczą bankomat, ale przykleją się do listwy i nikt nie będzie wiedział, że takie coś w ogóle miało miejsce. Zdziwiona osoba prawdopodobnie pomyśli, że doszło do awarii, więc odejdzie i poszuka innego bankomatu.

Pieniądze wpadły w pułapkę zwaną cash trappingiem. Co teraz?

Ofiary cash trappingu nie powinny odchodzić od bankomatu. Najlepiej zadzwonić do obsługi banku lub operatora bankomatu. Upewnienie się, że miejsce miał ewentualny błąd systemu, a nie cash trapping, może uchronić przed niepotrzebną stratą.

Złodzieje z reguły czekają w okolicy i odbierają swoją zdobycz, gdy akurat nadarzy się odpowiedni moment. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że sposób wymaga kilku prostych kroków i może być zaskakująco skuteczny.

Warto mieć świadomość tego typu zagrożenia również w trakcie podróżowania do innych krajów. Możemy wtedy paść ofiarą cash trappingu, a często będzie to możliwie najgorszy moment na tak negatywne doświadczenie – znajdujemy się na obcej ziemi, daleko od domu.

Zaślepka zrobiona ze zwykłej listwy, która zostanie odpowiednio wstawiona w miejscu wypłacanych banknotów, ostatecznie sprawi, że transakcja zostanie uznana za prawidłową, a pieniądze znikną z konta. Niestety nie trafią do naszego portfela. Najlepiej zachować czujność podczas korzystania z bankomatów, bo znany od dawna cash trapping na pewno nie jest ostatnim pomysłem złodziei.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)