Canon Pixma PRO-1: drukarka A3 z 12 wkładami

Canon Pixma PRO‑1: drukarka A3 z 12 wkładami

Canon Pixma PRO-1: drukarka A3 z 12 wkładami
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.10.2011 13:18

Canon wprowadza na rynek nową drukarkę z serii Pixma Pro - Pixma PRO-1, która jest pierwszym na świecie modelem A3+ wyposażonym w zestaw 12 atramentów.

System 1. atramentów pozwolił na znaczące rozbudowanie gamy kolorów, a zastosowanie Chroma Optimizer zapewnia większą gęstość czerni oraz równomierny połysk. Zestaw 5 monochromatycznych atramentów umożliwia tworzenie profesjonalnej jakości czerni i bieli, a także wyjątkowo odwzorowanych detali. Wszystko to przy zachowaniu subtelnych cieni i kontrastów oraz równomiernych przejść tonalnych.

Pixma PRO-1 wspiera rozdzielczość wejściową na poziomie 1200ppi (dwukrotnie wyższą w porównaniu z poprzednimi modelami), tym samym tworzy wydruki w wysokiej rozdzielności, nawet do 480. x 2400dpi. Nowy system Optimum Image Generation (OIG) analizuje kolory na zdjęciu i tworzy optymalną kombinację potrzebnej ilości i wielkości kropel atramentu, które są precyzyjnie nanoszone przez głowię drukującą Canon FINE z 12,288 dyszami.

Drukowanie w trybie 16 bitów na kanał zapewnia bardziej płynne przejścia tonalne w wydrukach kolorowych i monochromatycznych. Nowy model PIXMA PRO-1 oferuje trzy tryby kolorów, w tym Photo Colour, który odtwarza żywe błękity i zielenie. Tryb Linear Tone odtwarza kolory z liniową krzywą tonalną, podczas gdy tryb ICC pozwala używać profili dopasowanych do rodzaju papieru lub tworzyć własne. Druarka Canon Pixma PRO-1 pozwala tworzyć wydruki w jakości wystawowej w około 2 minuty i 55. sekund zamiast w 7 minut i 55 sekund, jak było to w przypadku drukarki fotograficznej PIXMA Pro9500 MkII. Większy (2,5x) pojemnik z tuszem zapewnia dłuższy okres użytkowania pomiędzy wymianą. Dzięki nowej konstrukcji zbiorniki z atramentem dostępne są z przodu urządzenia. Z kolei tylna taca może w celu zwiększenia wydajności pomieścić do 20 arkuszy papieru fotograficznego, natomiast podajnik ręczny mieści papier o szerokości do 356mm (14”) a także cięższe papiery artystyczne. Kontrola rzeczywistej objętości kropli stabilizuje
głębię i gęstość koloru zapewniając powtarzalność rezultatów, co ma szczególne znaczenie w przypadku prac przeznaczonych na sprzedaż. Dzięki łączności Ethernet, PIXMA PRO-1 może być swobodnie współdzielona przez sieć.

Wtyczka Easy-PhotoPrintPro upraszcza sterownik drukarki i pozwala na drukowanie wsadowe. Wsparcie obejmuje także pełen katalog produktów Adobe Photoshop oraz oprogramowanie Canon Digital Photo Professional. Drukarka może automatycznie dokonywać korekty zbioru danych ICC dla podłoży Canona oraz Fine Art znanych marek.

Oprogramowanie Colour Management Tool Pro wspiera narzędzia do zarządzania kolorem x-rite, w tym Colour Munki Photo i Colour Munki Design, umożliwiające użytkownikom tworzenie profili ICC. Model PIXMA PRO -1 został także wyposażony w system Ambient Light Correction, który pozwoli dobrać parametry wydruku optymalnie dopasowane do miejsca, w którym wydruk będzie prezentowany.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)