Canary - urządzenie, które zadba o twój dom. Tańsza alternatywa systemu alarmowego

Canary - urządzenie, które zadba o twój dom. Tańsza alternatywa systemu alarmowego

Canary - urządzenie, które zadba o twój dom. Tańsza alternatywa systemu alarmowego
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.07.2013 15:04

Profesjonalne systemy alarmowe co prawda mogą ochronić nasze mieszkanie, jednak koszt ich zakupu i instalacji zazwyczaj przekraczają domowy budżet. Tę lukę chce wypełnić producent Canary - niewielkiego urządzenia, które pozwala nam na bieżącą pilnować co dzieje się w naszym mieszkaniu.

Canary posiada kamerę HD z mikrofonem, która nagrywa i przesyła na nasz smartfon obraz i dźwięk z naszego mieszkania. Urządzenie posiada także cały zestaw czujników, które zaalarmują nas, kiedy w naszym mieszkaniu zacznie dziać się coś niepokojącego. Canary na bieżąco bada temperaturę i jakość powietrza w pomieszczeniu, co pomoże we wczesnym wykryciu pożaru. Dodatkowo posiada czujniki ruchu, dźwięku oraz wibracji, które zareagują w obecności nieproszonego gościa.

Jeśli któryś z czujników coś wykryje, natychmiast dostaniemy powiadomienie na nasz smartfon czy tablet. Dzięki temu będziemy mogli wcześniej zareagować lub poinformować odpowiednie służby. Przykładowo - jeśli urządzenie wykryje niespodziewany ruch w mieszkaniu, zainstalowana w naszym telefonie aplikacja w pierwszej kolejności zapyta nas, czy spodziewaliśmy się gości. Jeśli zaprzeczymy, dostaniemy możliwość włączenie syreny alarmowej, zadzwonienia na telefon domowy albo powiadomienia policji.

Poza zabezpieczaniem naszej własności, Canary sporządza także dokładne raporty na temat warunków panujących w naszym mieszkaniu - od średniej temperatury po wilgotność powietrza. Przedstawiane są one w formie kompleksowych wykresów w aplikacji współpracującej z systemami Android oraz iOS. Pozwalać mają one na lepsze poznanie warunków panujących w mieszkaniu pod nasza nieobecność.

Produkcja Canary finansowana jest przez użytkowników serwisu Indiegogo. Chociaż twórcy urządzenia potrzebowali do uruchomienia produkcji "tylko" 10. 000 dolarów, od zainteresowanych klientów otrzymali już prawie pół miliona dolarów - a pieniądze wpłacać będzie można jeszcze przez 34 dni. Można więc śmiało przypuszczać, że niedługo produkcja Canary ruszy pełną parą.

Za gotowy produkt zapłacić trzeba będzie 200 dolarów, czyli około 650 złotych.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)