Całkowicie bezprzewodowe. Słuchawki dla melomana

Całkowicie bezprzewodowe. Słuchawki dla melomana

Doskonale dopasowane do małżowiny usznej
Doskonale dopasowane do małżowiny usznej
Źródło zdjęć: © Shutterstock
28.07.2020 14:11

Podczas uprawiania sportu, w pracy, czy nawet podczas zwykłego spaceru – wiele osób nie wyobraża sobie życia bez słuchawek. Jeśli denerwuje cię ciągnący się kabel i wiecznie zaczepiające gdzieś słuchawki, przerzuć się na wersję bezprzewodową.

Za stosunkowo niską cenę otrzymasz model, który łączy dobrą jakość dźwięku z dobrą wytrzymałością i długotrwałą pracą. Słuchawki bezprzewodowe dają ci o wiele więcej możliwości niż zwykłe modele na kablu. Są bardziej dyskretne, doskonale sprawdzą się podczas prowadzenia rozmów, ale możesz je również założyć podczas pracy czy uprawiania sportu.

Aby skutecznie przenosić dźwięki, słuchawki bezprzewodowe korzystają z transmisji Bluetooth. To bezpieczne, odporne na zakłócenia i niezawodne połączenie, które nie nadwyręży zbytnio baterii telefonu i da ci pewność, że transmisja nie będzie przerywać. Dodatkowo możesz mieć pewność, że jakość dźwięku i jego głośność nie będzie się różnić od tej zapewnianej przez słuchawki "na kablu".

Słuchawki bezprzewodowe są wygodne i dyskretne
Słuchawki bezprzewodowe są wygodne i dyskretne© Adobe Stock

Całkowicie bezprzewodowe słuchawki służą nie tylko do słuchania muzyki ale również do prowadzenia połączeń telefonicznych. Nowoczesne modele wyposażono w funkcję aktywnej redukcji szumu czyli system, który wychwytuje i eliminuje szum otoczenia w każdej częstotliwości.

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki

Słuchawki całkowicie bezprzewodowe są najbardziej dyskretne, doskonale dopasowują się do kanału słuchowego i nie wystają poza małżowinę. Wbudowany mikrofon umożliwia korzystanie z nich podczas rozmów, a lekka i wydajna bateria wystarcza na wiele godzin użytkowania. Modele bezprzewodowe wyposażone są w specjalne etui, które poza ochroną przed zniszczeniem służy również jako praktyczna i poręczna ładowarka. Niewielkie akumulatory są bardzo wytrzymałe, wystarczają na około 4–6 godzin ciągłej pracy, a w połączeniu ze stacją dokującą nawet na 16–24 godziny.

Jednym z niewielu mankamentów słuchawek True Wireless jest ich cena. Najbardziej zaawansowane modele mogą kosztować tyle, co kilka par słuchawek przewodowych o podobnych parametrach. Na szczęście w internecie można znaleźć również modele, które kupisz za mniej niż 100 złotych. Niektórym może dodatkowo przeszkadzać fakt, że łatwo je zgubić podczas ćwiczeń lub w tłoku. Dlatego niezwykle ważnym jest, by modele dokanałowe pewnie trzymały się w uchu, tak by wytrzymać nawet dynamiczne ćwiczenia czy innego typu aktywności.

Słuchawki na pałąku

To rozwiązanie szczególnie przydatne dla sportowców i osób, które nie są przekonane do całkowicie bezprzewodowych słuchawek. Nawet jeśli jedna z nich wypadnie ci z ucha, nie zgubisz ich, Zdejmowanie i zakładanie ich jest wygodne i szybkie, nie musisz trzymać ich w ręku, zamiast tego zawiesisz je na szyi. Dodatkowo mogą poszczycić się bardzo wytrzymałą baterią – nawet do dziesięciu godzin ciągłej pracy.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)