Byli pewni, że to UFO. Kamery na strychu nagrały dwie przerażające postaci

Byli pewni, że to UFO. Kamery na strychu nagrały dwie przerażające postaci

Byli pewni, że to UFO. Kamery na strychu nagrały dwie przerażające postaci
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Ei Samay
Karolina Modzelewska
19.11.2019 13:42, aktualizacja: 19.11.2019 14:17

Niewielka dziura w suficie. Kamera powoli nagrywa to, co dzieje się w opuszczonym pomieszczeniu. Nagle natrafia na dwie zastygłe w bezruchu postaci. Czy to duchy? A może kosmici?

Przerażające wideo z prędkością światła obiegło Twittera. Zarejestrowane na nim postaci są ucieleśnieniem wyobrażeń o kosmitach – duże oczy, szczupłe ciało i długie kończyny.

Okazuje się jednak, że kamery nie nagrały dowodów na istnienie Obcych, a zamieszkujące na strychu pisklęta płomykówki zwyczajnej. Jest to jeden z najbardziej rozpowszechnionych na świecie gatunków sów.

Wiele osób nie wierzy w to, że wideo nagrane przez budowlańców przedstawia zwykłe ptaki. W ich wyglądzie doszukują się niespójności, które mają świadczyć o tym, że są to przybysze z kosmosu.

Portal Popular Mechanics skontaktował się z ornitologiem Kevinem McGowanem z Cornell Lab of Ornithology i zapytał go, dlaczego płomykówki wyglądają tak złowieszczo.

- Płomykówki zwyczajne są jednymi z najdziwniej wyglądających stworzeń na Ziemi – mówi McGowan.

Jego zdaniem sowy wyglądają przerażająco do momentu zyskania pełnego upierzenia. Osobniki zarejestrowane na nagraniu są bardzo młode. Najprawdopodobniej mają od 2 do 3 tygodni i nie posiadają jeszcze gęstych piór. Zamiast tego ich ciało pokrywa biały puch, który sprawia, że wyglądają na całkowicie białe.

Sowy i historie o duchach

McGowan zaznacza, że istnieje wiele dowodów na to, że liczne historie o duchach mogły zostać zainspirowane przez białe sowy. Ptaki te poruszają się bardzo cicho i szybko, mają przerażające paciorkowate oczy i owalny kształt ciała.

Bez względu na to, czy płomykówkę zwyczajną uzna się za przerażającą lub nie, należy zgodzić się z tym, że jest niesamowitym ptakiem. Jest to jeden z niewielu gatunków ptaków lądowych, który można spotkać na sześciu z siedmiu kontynentów. Uwielbiają chować się i zagnieżdżać w stodołach, opuszczonych budynkach, na strychach itp. Zazwyczaj polują na myszy i inne małe gryzonie. Są również znane z głośnego i przenikliwego skrzeczenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)