Burze w weekend? IMGW ostrzega. Sprawdź radar burzowy online dla swojego miasta

Burze w weekend? IMGW ostrzega. Sprawdź radar burzowy online dla swojego miasta
Źródło zdjęć: © Windy.com

03.07.2020 08:39, aktual.: 03.07.2020 10:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdzie jest burza? To pytanie zadajemy sobie coraz częściej, mając na uwadze ostatnie niebezpieczne ulewy i gradobicia. IMGW wydało 3 lipca komunikat ostrzegawczy dla dużej części Polski.

Piątek przyniesie duże zachmurzenie w większości regionów kraju. Należy spodziewać się również przelotnych opadów, ale temperatura pozostanie wysoka - od 22°C na zachodzie do 26°C na południowym wschodzie.

IMGW ostrzega, że w ciągu dnia burze mogą pojawić się w niemal całej Polsce, dlatego zaleca się śledzenie aktualnych komunikatów pogodowych. Należy również mieć na uwadze możliwość wystąpienia silnych wiatrów (do 90 km/h), które będą towarzyszyć ulewom. W momencie pisania tego artykułu alert pogodowy 1. stopnia został wydany dla województw:

  • podlaskiego,
  • mazowieckiego,
  • lubelskiego,
  • podkarpackiego,
  • małopolskiego.

IMGW ostrzega jednak, że sytuacja w ciągu dnia może ulec zmianie, dlatego poniżej przygotowaliśmy dla was zestawienie aplikacji pozwalających śledzić, gdzie jest burza. Jednocześnie najnowsze prognozy pogody wskazują, że weekend zapowiada się słonecznie. Mogą pojawić się przelotne opady, ale jednak przez większość czasu będziemy cieszyć się dobrą pogodą.

Przypominamy również, że "żółty" komunikat IMGW, czyli alert 1. stopnia oznacza “warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia”.

Aplikacje do monitorowania burz

Najprostszym rozwiązaniem, by śledzić, gdzie jest burza i dopasować swoje plany, jeśli nadchodzi załamanie pogody, będą aplikacje pogodowe. Wiele z tych rozwiązań pozwala śledzić radary burzowe, a my możemy pozwolić, by program wysyłał powiadomienia o nadchodzącej zmianie pogody. Oto najpopularniejsze rozwiązania:

Oczywiście radary burzowe online znajdziecie również w sieci, dzięki czemu nie ma konieczności instalowania dodatkowej aplikacji. Godne polecenia są np. strony pl.sat24.com lub burze.dzis.net. Dokładną prognozę pogody dla waszego miasta znajdziecie w serwisie Pogoda WP.

Niekorzystne warunki biometeorologiczne

Poza niebezpiecznymi burzami należy spodziewać się również niekorzystnych warunków biometeorologicznych, co najsilniej odczują osoby skłonne do meteopatii. IMGW informuje, że w ciągu dnia mogą pojawić się problemy z koncentracją, a nastrój ulegnie pogorszeniu. W związku z parną pogodą mogą nasilać się również objawy niepokoju i drażliwości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)