Brytyjscy ISP biorą się za piratów

Brytyjscy ISP biorą się za piratów

24.07.2008 14:00, aktual.: 24.07.2008 15:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sześciu największych brytyjskich dostawców usług internetowych podpisze dziś porozumienie, którego celem jest walka z nielegalnym udostępnianiem w Internecie treści chronionych prawem autorskim. Pierwszym etapem tej walki będzie rozsyłanie listów z ostrzeżeniami do wszystkich osób, które dopuszczą się piractwa w Internecie.

Porozumienie, w którego negocjowaniu brał udział brytyjski rząd oraz Brytyjskie Stowarzyszenie Przemysłu Fonograficznego BPI, podpisane zostanie przez firmy BT, Virgin, Carphone Warehouse, Orange, Tiscali oraz Sky - czyli największych lokalnych dostawców usług internetowych. Wiadomo już, że umowa przewiduje m.in. iż firmy będą odnotowywały każdy przypadek nielegalnego udostępnienia treści chronionych prawem autorskim w Internecie. Do osób, które dopuszczą się takiego występku, będą rozsyłane listy z ostrzeżeniami.

_ "Nasi klienci nie muszą się obawiać, że będziemy przekazywać komuś - np. organizacjom reprezentującym branżę muzyczną - informacje na ich temat. Nie będziemy też nikogo odcinać od Sieci - zamierzamy jednak opracować rozsądną metodę walki z piractwem, które będzie pozostawała w zgodzie z zasadą ochrony prywatności naszych klientów" _ - mówi Charles Dunstone, szef Carphone Warehouse.

Szczegółów porozumienia na razie nie ujawniono - nie wiadomo więc np. co zamierzają robić firmy, jeśli adresaci listów będą ignorowali zawarte w nich ostrzeżenia. Jedną z rozważanych wcześniej opcji było wprowadzenie polityki "trzech wykroczeń", w myśl której osoba, która zignorowała dwa ostrzeżenia, miała być automatycznie odłączana od Sieci przy trzecim wykroczeniu. Ze słów Dunstone'a wynika jednak, że z rozwiązania tego zrezygnowano...

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także