Bowers & Wilkins prezentuje nową serię głośników: 600

Bowers & Wilkins prezentuje nową serię głośników: 600

Bowers & Wilkins prezentuje nową serię głośników: 600
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.02.2014 11:43, aktualizacja: 11.02.2014 12:22

Nowa seria 600, na którą składa się sześć modeli, wykorzystuje wypróbowane i przetestowane rozwiązania inżynieryjne Bowers & Wilkins z bardziej zaawansowanych modeli - podwójną kopułkę wysokotonową wywodzącą się z kolumny CM10, wzmocnienie antyrezonansowe dla głośników nisko-/średniotonowych i kewlarowe membrany. Dodatkiem są dwuwarstwowe aluminiowe przetworniki niskotonowe i technologia odizolowanej od obudowy kopułki wysokotonowej.

Odizolowana podwójna kopułka wysokotonowa jest jedną z najważniejszych innowacji i składa się z dwóch oddzielnych kopułek aluminiowych. Dodatkowa kopułka ma wyciętą centralną część i przyklejona jest do tylnej powierzchni pierwszej kopułki. W efekcie udało się stworzyć godną uwagi mieszankę lekkości i sztywności. W nowej serii 60. cały zespół głośnika wysokotonowego jest dodatkowo fizycznie oddzielony od obudowy za pomocą amortyzacji w postaci miękkiego żelowego pierścienia. Odizolowana podwójna kopułka wysokotonowa wyróżnia się przejrzystością brzmienia, czystością tonalną oraz dobrym obrazowaniem i dyspersją dźwięku.

Model 68. jest największą kolumną z nowej serii 600 - to podłogowa konstrukcja, wyposażona w odizolowaną podwójną kopułkę wysokotnową średniotonowy przetwornik z zawieszeniem FST i nowe dwuwarstwowe aluminiowe głośniki niskotonowe. Te ostatnie to nowy projekt, który za sprawą drugiej warstwy lekkiego metalu zapewnia aluminiowej membranie niskotonowej dodatkowe wzmocnienie wokół jej brzegów, gwarantując efektywniejsze tłumienie membrany i wyższą częstotliwość podziału. Rezultatem jest bogatszy, pozbawiony zniekształceń bas.

Nowa kolumna wolnostojąca 68. teraz jest smuklejsza niż poprzednia wersja. Wewnątrz znajduje się kewlarowy przetwornik nisko-/średniotonowy i izolowana, podwójna kopułka wysokotonowa. Mniejsze, 5-calowe przetworniki wykonane dla smuklejszych kolumn, wyróżniają się udoskonalonymi parametrami dźwiękowymi, co jest efektem zastosowania mniejszych cewek i wzmocnienia antyrezonansowego w przetwornikach.

Wszechstronny model 68. to głośnik przeznaczony do umieszczenia na podstawce lub półce. Łączy on nową izolowaną podwójną kopułkę wysokotonową, kewlarową membranę i antyrezonansowe. Model 686 to małe głośniki podstawkowe. Przy szerokości 160 mm, 686 jest najbardziej kompaktowym głośnikiem w nowej serii 600, Główny 5-calowy głośnik wykorzystuje 25-mm cewkę, zapewniającą wyższą czułość, a wentylacja Flowport znalazła się teraz na przedniej ściance zamiast z tyłu. Czyni to z 686 konstrukcję do ustawienia w pobliżu ściany. Kolumna wyposażona jest w zintegrowany uchwyt, ułatwiający jej zawieszenie.

HTM6. jest większym z głośników centralnych w nowej serii 600. Znajdziemy w nim parę mocnych, dwuwarstwowych, 6,5-calowych przetworników niskotonowych i przetwornika średniotonowego z zawieszeniem FST. HTM62 to smuklejszy głośnik centralny, ale podobnie jak HTM61 wyposażony jest w oddzieloną podwójną kopułkę wysokotonową. Ponadto korzysta z dwóch 5-calowych przetworników kewlarowych.

Dopełnieniem dla systemów kina domowego są trzy subwoofery: ASW610XP, ASW61. i ASW608. Konstrukcje te znane są z poprzedniej serii 600, ale zostały wzbogacone o nowe wykończenia dopasowane wizualnie do głośników z nowej serii 600.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)