Borewicz w HD. Rekonstrukcja cyfrowa "07 Zgłoś Się"

Borewicz w HD. Rekonstrukcja cyfrowa "07 Zgłoś Się"05.10.2017 13:33
Borewicz w HD. Rekonstrukcja cyfrowa "07 Zgłoś Się"
Źródło zdjęć: © Youtube.com

Porucznik Borewicz powróci w wysokiej rozdzielczości. Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych TVP przeprowadził digitalizację kultowego serialu "07 zgłoś się".

Serial był emitowany w latach 1976-1987. Przez ten czas dorobił się 5 sezonów, w skład których weszło łącznie 21 odcinków. Jak jednak informuje serwis Wirtualne Media, po tym czasie niektóre taśmy były już zupełnie nieczytelne. Dlatego konieczna była jego cyfrowa rewitalizacja.

Serial ten sprawił również, że aktor Bronisław Cieślak został bożyszczem kobiet i zyskał sławę jako "polski James Bond”. Przez serial przewinęło się zresztą multum wybitnych i znanych aktorów, pokroju Piotra Fronczewskiego, Grażyny Wolszczak, Leona Niemczyka czy Doroty Stalińskiej.

Od marca 2017 roku trwa akcja digitalizacji zbiorów Telewizji Publicznej. Oprócz przygód porucznika Borewicza, w HD będziemy mogli obejrzeć w nowej jakości takie kultowe programy jak "Zmiennicy", "Ekstradycja", czy "40-latek". Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską, a jego koszt ma wynieść 81 milionów zł. Do 2020 roku cyfrowe wersje dostanie ponad 800 materiałów z archiwum TVP – od filmów fabularnych, seriali, programów edukacyjnych, po dokumenty i spektakle Teatru Telewizji.

Wyniki rekonstrukcji będzie można podziwiać 6 października o godzinie 21:35 na kanale TVP HD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)