Boeing ma nowy kłopot - pęknięcia w modelu 737NG

Boeing ma nowy kłopot - pęknięcia w modelu 737NG
Źródło zdjęć: © Getty Images

02.10.2019 07:32, aktual.: 02.10.2019 07:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samoloty Boeing 737NG będą musiały przejść pilną inspekcję. Wykryto w nich powiększające się pęknięcia w elementach łączących zbiorniki z paliwem, znajdujące się w skrzydłach z kadłubem.

Wadliwe samoloty Boeing 737NG miały być zdolne do wykonania 90 tys. cykli, ale pęknięcia pojawiły się już po 35 tys., Boeing poinformował Federalną Agencję Lotnictwa o problemie w czerwcu tego roku, miał on dotyczyć 312 samolotów.

Okazało się jednak, że problem dotyczy mniejszej liczby maszyn, nie wiadomo jednak ilu dokładnie. Podwykonawca Boeinga wyprodukował 148 takich potencjalnie mniej wytrzymałych elementów, które zamontowano w samolotach tej firmy.

Boeingi LOTu bez wadliwej części

FAA zareagowała na informację zalecając natychmiastową wymianę wadliwych komponentów i inspekcję samolotów Boeinga, u których mogła zostać zamontowana taka część. Gdyby uległa ona całkowitemu zniszczeniu, groziłoby to katastrofą.

Boeinga 737NG posiada m.in. LOT. Jednak, jak informuje "Rzeczpospolita", rzecznik LOTu oświadczył, że defekt nie wystąpił w posiadanych przez polska firmę samolotach i jest ona w ciągłym kontakcie z Boeingiem.

Źródło: Rp.pl, o2.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)