Trwa ładowanie...
d447drr

American Airlines. Pracownik uszkodził samolot Boeing. Chciał więcej zarobić

Mechanik linii American Airlines celowo uszkodził Boeinga, który miał polecieć na Bahamy. Jego zachowanie było umotywowane brakiem porozumienia między związkami zawodowymi a spółką. Mężczyzna zrobił to, ponieważ chciał mieć więcej pracy przy naprawie samolotu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
American Airlines. Mechanik uszkodził samolot, bo chciał dostać zlecenie naprawienia go po godzinach pracy.
American Airlines. Mechanik uszkodził samolot, bo chciał dostać zlecenie naprawienia go po godzinach pracy. (Wikimedia Commons CC BY)
d447drr

Abdul-Majeed Marouf Ahmed Alani miał uszkodzić systemy, które odpowiadają za prawidłowy start samolotu. Za taki czyn grozi aż 20 lat więzienia. Do zdarzenia doszło 17 lipca, mężczyzna został aresztowany kilka dni temu.

Na pokładzie samolotu lecącego z Miami na Bahamy przebywało 150 osób. Kiedy samolot był już przy pasie startowym, wydano komunikat o usterce i lot został wstrzymany.

Czytaj też: American Airlines promuje połączenia do Krakowa wódką. Zobacz kontrowersyjne wideo

d447drr

American Airlines – nadgodziny motywacją

Po zdarzeniu mechanicy dokonali przeglądu maszyny i w jednym z modułów znaleźli piankę. Kiedy później policja sprawdziła nagrania z monitoringu, zobaczyła na nich Alaniego.

Oskarżony wyjaśnił swoją motywację tym, że chciał dostać zlecenie naprawy samolotu, które wiązałoby się z płatnymi nadgodzinami.

Czytaj też: American Airlines: Pasażerowie przecierali oczy ze zdumienia. Na pokładzie leciał nietypowy gość

d447drr

Podziel się opinią

Share
d447drr
d447drr
Więcej tematów