BodiBeat - MP3, które podniesie ci ciśnienie

BodiBeat - MP3, które podniesie ci ciśnienie
Źródło zdjęć: © Yamaha

04.02.2008 13:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Yamaha, jeszcze zimą wprowadzi na rynek swój nowy model odtwarzacza oznaczonego symbolem BF-1 - BodiBeat. Cechą, która wyróżnia ten odtwarzacz, jest inteligentny dobór muzyki, w zależności od poziomu naszej aktywności.

Urządzenie posiada akcelerometr (układ reagujący na zmianę orientacji odtwarzacza w przestrzeni), dzięki czemu jest w stanie dobierać muzykę o takim tempie i rytmie, która dokładnie opowiada temu co robimy. Dodatkowo BodiBeat wyposażony jest w sensor mierzący puls (umieszczany na płatku ucha), dzięki któremu, urządzenie nie tylko graficznie obrazuje nasz aktualny puls, ale także ostrzega, kiedy staje się on zbyt wysoki, lub trening jest zbyt mało intensywny. Oprócz tego odtwarzacz zlicza pokonany przez nas dystans, czas, oraz średnie tempo.

Obraz
© BodiBeat (fot. Yamaha)

BodiBeat oferuje cztery tryby pracy:

Free Workout –. Muzyka dobierana jest automatycznie, w oparciu o tempo wykonywanych ćwiczeń. Im wyższe, tym muzyka żwawsza. Jeśli nagle je zmienimy, urządzenie dopasuje się do nowego poziomu naszej aktywności.

Fitness –. W tym trybie urządzenie dobiera tak muzykę, aby nasz puls oscylował w granicach 70% maksymalnego, bezpiecznego pulsu człowieka (w trybie aerobic) oraz 50% w trybie jogging. Jeśli nasz puls jest zbyt niski BodiBeat "pogoni" nas do pracy wybierając odpowiednio żwawszą muzykę.

Trening –. Ten tryb przeznaczony jest dla zawansowanych użytkowników, którzy chcą tworzyć określone programy treningowe. BodiBeat będzie tak dobierał muzykę, abyśmy osiągnęli określony przez nas puls, bądź rytm wykonywania ćwiczeń.

Muzyka –. w tym trybie urządzenie będzie pracować jak standardowy odtwarzacz.

Cena: około 300USD za BodiBeat z pamięcią 512MB

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)