Blu-ray rośnie w siłę

Blu-ray rośnie w siłę

Blu-ray rośnie w siłę
Źródło zdjęć: © Blue-Ray.com
23.01.2008 14:00, aktualizacja: 23.01.2008 15:07

W ciągu tygodnia od ogłoszenia przez koncern filmowy Warner Bros decyzji o wycofaniu się ze wspierania standardu HD DVD sprzedaż odtwarzaczy obsługujących ten format spadła w USA aż o 88% - wynika z raportu przygotowanego przez firmę analityczną NPD.

W tym samym czasie wyraźnie wzrosła sprzedaż odtwarzaczy obsługujących konkurencyjny standard - Blu-ray. Z raportu NPD dowiadujemy się, że w tygodniu, który zakończył się 12 stycznia w USA sprzedano łącznie 21,7 tys. stacjonarnych odtwarzaczy DVD - czyli o 42% więcej niż w dniach 30.12.2007 - 5.01.2008. W tym samym okresie sprzedano zaledwie 1,75 tys. urządzeń obsługujących standard HD DVD - to aż o 88% mniej niż tydzień wcześniej.

Zdaniem analityków, wyniki te wyraźnie pokazują, że wielu konsumentów uznało decyzję Warnera za przełomowy moment w "wojnie formatów" - dlatego też wiele osób zdecydowało się w końcu na zakup odtwarzacza Blu-ray ( wcześniej wstrzymywały się one z zakupem, ponieważ nie miały pewności, który format stanie się dominującym standardem ).

Warto zaznaczyć, że jest to kolejna w ciągu ostatnich kilku dni zła wiadomość dla firm z "obozu HD DVD" - wczoraj opublikowane zostały statystyki sprzedaży filmów w nowych formatach. Wynika, że w pierwszych dwóch tygodniach bieżącego roku w USA filmy wydane na HD DVD stanowiły zaledwie 15% wszystkich sprzedanych filmów na krążkach HD. Tak słabego wyniku format ten nie zanotował jeszcze nigdy. Co więcej, lista 10 najlepiej sprzedających się w tym okresie płyt HD została zdominowana przez Blu-ray - nie znalazł się na niej żaden tytuł wydany na HD DVD. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w tekście "HD DVD - kryzysu ciąg dalszy" - http://www.kinodomowe.idg.pl/news/news.asp?id=137404.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)